Dindarlık ve iktidar ilişkisi

Şefik Sevim ve Hamza Türkmen 10 Şubat Çarşamba günü 'Dindarlık ve İktidar İlişkisi' üzerine konuşacak.

Dindarlık ve iktidar ilişkisi

Özgür-Der’in aylık olarak Ali Emiri Kültür Merkezi Fatih Belediyesi Nikâh Salonu’nda düzenlediği dizi panellerde bu yıl “Riskler ve Zaaflar Karşısında Vahye Şahitlik Sorumluluğumuz” üst başlığıyla çeşitli konular tartışılıyor.

Aylık panellerin beşincisinde “Dindarlık ve İktidar İlişkisi” konusu tartışılacak. Panelde “Türkiye’de İslami duyarlılık sahibi kitlelerin Kemalist devlet yapısının klasik baskıcı-zorba uygulamalarına karşı geliştirdikleri duyarlılığın, muhafazakar kadroların iktidarı döneminde korunamadığı ve iktidar imkanlarının artmasıyla ters orantılı olarak dini hassasiyet ve samimiyetin aşındığı iddiaları genel kabul görmekte. Bu durumun sebepleri nedir? Bu tezi ileri sürenler tespitlerini doğrulayan veriler yanında yanlışlayan verileri de yeterince dikkate almakta mıdırlar?” soruları müzakere edilecek.

Murat Yürükoğulları’nın yöneteceği, Şefik Sevim ve Hamza Türkmen’in konuşmacı olduğu program 10 Şubat Çarşamba günü yapılacak. Ali Emiri Kültür Merkezi Fatih Belediyesi Nikâh Salonu’nda yapılacak panel, saat 20.00’de başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 10:35
YORUM EKLE

banner19