Dijital medya ve Arap baharı

Dr. Muzammil M. Hussain 27 Temmuz'da İLEM'de Digital Media and the Arab Spring konulu bir seminer verecek.

Dijital medya ve Arap baharı

Michigan Üniversitesi Politik Araştırmalar Merkezi’nden Dr. Muzammil M. Hussain İLEM Seminerleri’nin konuğu oluyor. 27 Temmuz Pazartesi saat 18:00’de başyacak olan seminer İLEM Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

İletişim Çalışmaları Bölümü’nde görev yapan Hussain, dijital medya ve Arap Baharı üzerinde duracağı konuşmasında 2011 yılında zirveye çıkan toplumsal hareketlerden çıkarılacak dersler ve sonuçları tartışacak.

Dijital çağın farklı sorunsal alanları üzerinde durulacak olan seminerde, bu sorunsalların Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki güncel politikalarla olan ilişkileri ele alınacak.

Dr. Muzammil M. Hussain seminerde, dijital teknolojiler ve bunların Arap Baharı sürecindeki toplumsal hareketlere ve politik eylemlere etkilerine yönelik üstü kapalı varsayımları inceleyecek.

Arap Baharı’nın iyimser ve kötümser hipotezlerin ötesine geçilerek tahlil edilmesi gerektiğini vurgulayan Hussain, Ortadoğu’daki politikalar ve dijital altyapıyı uzun bir süreci göz önünde bulundurarak karşılaştırmalı bir şekilde tahlil edecek.

Hussain, iletişim teknolojilerinin kullanımını ve gizli tehlikelerini toplumsal hareketlerin doğurduğu ani politik değişiklikler bağlamında tartışacak.

Ortadoğu’daki dijital medya manzarasına değinecek olan Hussain, sunumunda dijital altyapının küresel ekonomi politiğini ele alacak.

Seminer kapsamında, günümüzde çok fazla üzerinde durulmayan dijital politikaların Arap Baharı’ndan itibaren büyük bir önem arz eden boyutlarına da dikkat çekilecek.

Adres: Sultantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Fıstıkağacı İş Merkezi No:39/2 Üsküdar, İstanbul

Tel :(0216) 310 43 18

Web: http://www.ilem.org.tr/

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 08:39
banner12
YORUM EKLE

banner19