Demokrasi Nasıl Kurtulur?

19-20 Aralık tarihlerinde 'Türk Demokrasisinin Problemleri ve Çözüm Önerileri' başlıklı bir sempozyum düzenlenecek. Sağlı, sollu, liberalli..

Demokrasi Nasıl Kurtulur?

Demokrasi Nasıl Kurtulur?

 

 

 

Demokrasi, özgürlükler, insan hakları vb. beylik kavramlar hakkından bizim ülkemizde herkesin söyleyecek bir sözü vardır. Hamurun büyüklüğü ile götürdüğü su arasında ise bir doğru orantı hakimdir.

 

“Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği” bu hafta sonu Türk demokrasisini ameliyat masasına yatıracak. Kimilerine göre çoktan ölmüş olan bu hasta, kimilerince hala komadan çıkartılabilecek gözüyle görülüyor. Bu yüzden sürekli açık oturumlarda, panellerde ve sempozyumlarda, televizyonda bu konu üzerine konuşup duruyorlar.

 

19-20 Aralık tarihlerinde “Türk Demokrasisinin Problemleri ve Çözüm Önerileri” başlıklı bir sempozyum düzenlenecek. Sağlı, sollu, liberalli konuklardan oluşan gayet geniş bir katılımcı listesi ile Türk demokrasisi üzerine konuşacaklar.

 

Katılımcı listesinde yer alan önemli isimlere bir göz atalım isterseniz.

 

Yeni Şafak'tan Ali Bayramoğlu, Zaman'dan Ali Bulaç, Meclisten Bülent Arınç, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Prof. Dr Bekir Karlığa, Radikal gazetesinden Cengiz Çandar, kitaplarını severek okuduğumuz akademisyen Ejder Okumuş, Uluslar arası Sarajevo Üniversitesi eski rektörü Prof Dr. Erkan Türe , Bilgi Üniversitesi'nden Ferhat Kentel , Star'dan Mustafa Karaalioğlu ve Mehmet Altan, Yeni Şafak'tan Nazif Gürdoğan , Mazlum Der'in Aktivist başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu , Saadet Partisi'nin çiçeği burnunda lideri Numan Kurtulmuş, Oral Çalışlar, Prof. Dr. Yasin Aktay, Taraf'tan Yıldıray Oğur ve ismini sayamadığımız bir çok katılımcı.

 

Bu kadar önemli ismi bir arada görebileceğiniz yerler cidden çok az.

Eğer Türk demokrasisi denilen olguya inananlardansanız ve "umut kesilmez dostlarım" diyenlerdenseniz bu hafta sonunuzu sempozyuma ayırın.

 

Adres :Yıldız Sarayı, Şale Köşkü

Tarih : 19-20 Aralık 08

Saat: 10.00 – 17.30

 

Web adresi: //www.tbbd.org

 

 

 

Cesur Küçük, haber vardi.

 

 

 

Sepozyum Afişi:

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
selman maltaş
selman maltaş - 15 yıl Önce

Katılımcı listesine bakılırsa kaçırılmayacak bir program.