Çocuklar ve gençlere özel yaz etkinlikleri

Ensar Kültür Merkezi yaz etkinlikleri başladı.

Çocuklar ve gençlere özel yaz etkinlikleri

Bu yıl 6.sını düzenlenen Ensar Kültür Merkezi Yaz Etkinliği programı 15 Haziran Pazartesi günü başladı. Ensar Kültür Merkezi, her yıl yeni bir coşku ve heyecanla düzenlenen yaz etkinliklerinde uzun ve yorucu bir eğitim-öğretim yılının ardından bu yıl da öğrenciler için hem eğlenebilecekleri hem de eğlenirken öğrenebilecekleri, kendilerini sosyal ve kültürel faaliyetlerle birlikte geliştirebilecekleri bir yaz etkinliği hazırladı.

Kurum, 15 Haziran – 31 Temmuz tarihleri arasında 6 haftalık Yaz Etkinliği eğitim programında öğrencilerle Kur’an-ı Kerim ve Ezber, Tecvid ve Güzel Kur’an Okuma, Peygamberimizin Hayatı-Siyer, Temel İbadet Bilgileri-İlmihal, Temel İmani Bilgiler-Akaid, Değerler Eğitimi ve Ahlak, Asr-ı Saadetten Tablolar, Pratik İngilizce ve Arapça gibi eğitim derslerinin yanı sıra havuz-aqua park, tekne gezisi-boğaz turu, piknik-kır gezisi, tarihi ve kültürel geziler, sportif faaliyetler (futbol-voleybol-basketbol) ve sürpriz sanatsal aktiviteler ile bol eğlenceli, bol öğrenmeli bereketli bir yaz geçirmeyi hedefliyor.

Erdemli Bir Nesil için Doğru Yolda Bir Adım Daha” sloganıyla yola çıkan kurum, attığı her adımı erdemli bir nesil yetiştirebilmek için atıyor. Yaz Etkinlikleri de bu adımlardan sadece biri.

Kurum sene içerisinde de çeşitli bölgelerde farklı yaş gruplarındaki gençlerle eğitici, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyor. Sadece gençlerle değil aynı zamanda her yaş grubuna hitap eden çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Özellikle Karayolları, Yeşilpınar, Gazi Mahallesi gibi bölgelerde bu tarz faaliyetlerin yapılıyor olması ayrıca altı çizilmesi gereken bir nokta.

Bu bölgelerden kuruma ulaşmak isteyenler için Ensar Kültür Merkezi’nin açık adresi şu şekildedir: Mevlana Mah. İbrahim Hayırlıoğlu Cad. No:13 Yeşilpınar / İstanbul

Rabbim böylesi güzel adımları çoğaltsın, hızlandırsın. Erdemli Bir Nesil için daha nice adımlar atabilmeyi nasib etsin.Amin.

 

Ümit Dursun haber verdi

Yayın Tarihi: 15 Haziran 2015 Pazartesi 16:39 Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 16:39
YORUM EKLE

banner19

banner36