Bursa'da 12. Geleneksel Hadis İcâzet Merâsimi

Türkiye Eğitime Destek Vakfı tarafından düzenlenen 12. Ananevî Hadis İcâzet Merâsimi, 12 Mayıs Cumartesi günü Bursa'da gerçekleştirilecek.

Bursa'da 12. Geleneksel Hadis İcâzet Merâsimi

İlki 15 Mayıs 2007 tarihinde olmak üzere aralıksız her yıl düzenlenen ve bu yıl on ikincisi gerçekleştirilecek olan Hadis İcâzet Merâsimi “Resûl-i Kibriyâ Efendimiz’in İzinde: O’nu ve Sözlerini Anlamak (Buhârî, Müslim, Ebû Dâvûd, Nesâî, İbn Mâce, Muvatta’ (Yahyâ b. Yahyâ), Muvatta’ (Muhammed b. Hasen eş-Şeybânî), el-Edebü’l-Müfred, eş-Şemâilü’l-Muhammediyye, Amelü’l-Yevm ve’l-Leyle)” başlığı altında icra edilecek.

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii imam hatibi Sayın Mehmet Koşuk’un sunumu ile 12 Mayıs 2018 tarihi Cumartesi günü saat 13.00-17.00 arasında Bursa’nın Nilüfer ilçesinde İlahiyat Fakültesi külliyesi içerisinde yer alan Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan programda, Hasan Kağan Deniz Kur’ân-ı Kerîm okuyacak, Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Doç. Dr. Ebubekir Sifil birer konuşma yapacak, ardından icâzet merasimine iştirak eden bütün misafirlere senedi Allah Resûlü’ne kadar ulaşan bir hadisin icâzeti takdim edilecek. Daha sonra, bu yıl takrir edilen kitapların son hadisleri okunup, Sayın Hasan Hüseyin Dinçel’in yapacağı duanın ardından katılımcılara icâzet belgeleri verilecek.

Yayın Tarihi: 08 Mayıs 2018 Salı 16:09 Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 09:27
YORUM EKLE

banner19

banner36