Bursa Kitap Fuarı 29 Nisan'da başlıyor

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile  29 Nisan-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı, 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla yüzlerce yazarı Bursa ve çevre kentlerden okuyucularla buluşturacak. 

Bursa Kitap Fuarı 29 Nisan'da başlıyor

29 Nisan Cumartesi günü açılacak ve dokuz gün boyunca devam edecek fuar, 300'e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapacak, dokuz gün boyunca düzenlenecek 70'den fazla panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültür etkinlikleri ve imza günlerinde, yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı bulabilecektir.

Fuarın konukları arasında Ahmet Ümit, Behiç Ak, Ayşe Kulin, Selim Erdoğan, Levent Gültekin, Enver Aysever, Erol Mütercimler, Adnan Özyalçıner, Murat Menteş, Sinan Akyüz, Miyase Sertbarut, Mavisel Yener, Ali Türkşen, Atilla Dorsay, Talha Uğurluel, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Üstün Dökmen ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı yanında gençlerin de ilgiyle takip ettiği genç yazarlar yer almakta.

Bursa Kitap Fuarı Bir Kültür Şöleni

Bursa Kitap Fuarı'nın, bölge için önemli bir kültür şöleni olduğunu ve okuma alışkanlıklarına olumlu katkı sağladığını belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, düzenlendiği ilk yıldan bu yana Bursa ve çevre kentlerden 4 milyona yakın okuyucuyu ağırladıklarını dile getirdi. Fuarın 20. yılı için heyecanlı olduklarını da sözlerine ekleyen Ersözlü "Bursa Kitap Fuarı, öğrenci, genç, yetişkin, emekli her yaştan okurun ilgi gösterdiği, her zaman çok kalabalık söyleşi ve imzaların coşkulu geçtiği bir fuar. Bu yıl 20. yıla özel bu coşkunun katlanmasını bekliyoruz. 9 gün boyunca birbirinden değerli yazar, çizer, kültür insanı ziyaretçilerimizle buluşacak, etkinlikler, söyleşiler, imza günleri yapılacak. Tüm kitapseverleri coşkumuzu paylaşmaya bekliyoruz" diye konuştu.

Ziyaret saatleri

29 Nisan - 6 Mayıs tarihleri aralığında her gün 10:00-19:30 saatleri arasında, 7 Mayıs Pazar günü ise 10:00-19:00 saatleri arasında fuarı ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik takvimi için tıklayınız.

İmza günleri için tıklayınız.

YORUM EKLE