Bülent Yıldırım Kıbrıs'ta konuştu

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım Kıbrıs'ta konuştu. Mavi Marmara hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde neler anlattı?

Bülent Yıldırım Kıbrıs'ta konuştu

Coğrafyamızın kanayan yarasında adımlayamadığımız toprakların ilk kıblesinden; Miracın, Hz. Ebubekir’in dilinde sadakaya dönüştüğü ilk beldeden; selamını aldı bugün Kıbrıs. İHH genel başkanı Bülent Yıldırım, özgürlük filosunun ikinci yolculuğu öncesi Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneğinin davetini kırmayarak Kıbrıs’taki öğrencilerle bir araya geldi. Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesinde gerçekleştirilen konferans, Filistinli ve Türk öğrencilerin yanı sıra Kıbrıs halkından da yoğun bir ilgi gördü. Ve Mavi Marmara’nın Filistin direnişinde yalnız olmadığını Dünya’ya haykıran üniversite gençliği, siyonist zihniyeti lanetleyerek dimdik ayakta olduğunu Kıbrıs’tan bir kez daha göstermiş oldu.

Mavi Marmara günleri

26495Konferans salonuna alkışlar ve sloganlar eşliğinde giren Bülent Yıldırım, ESKAD ada başkanı Ömer Dursun’un selamlama konuşması ve Mavi Marmara baskını sinevizyon gösteriminin ardından, sahneye çıkmasıyla birlikte dakikalarca ayakta alkışlandı. Ve konuşmasına büyük bir coşku eşliğinde başlayarak, kanlı Mavi Marmara baskınının perde arkasında kalan yanlarına ışık tutarak şunlara değindi. “Ne olursa olsun kimseye zarar vermeyeceğimize dair söz vermiştik. Eğer söz vermiş olmasaydık, İsrail’in en iyi donanması diye nitelendirdikleri o askeri birliklerine büyük zaiyatlar verdirebilirdik. Çünkü İsrail askerlerinin gemiye girmeye başladıkları andan itibaren silahlarını ve on altı kadar el bombasını ele geçirmiştik. Eğer onları kullanmış olsaydık yenilgileri çok daha ağır olacaktı. Ve daha fazla kayıp vermemek için beyaz bayrak sallayarak katliamı durdurmalarını bekledik. Fakat buna rağmen şiddeti sürdürmeye devam ettiler. Sorguya alındığımızda dahi bu kötü muamelelere devam edildi. Üstelik raporlarında ve konuşmalarında bizlerin, askerlerine kötü muamele yapmış olduğumuzu iddia ettiler.

26496Mübarek ettiğini buldu!

Mısır’a geçtiğimizde ise Hüsnü Mübarek’in beş bin askeri tarafından taş yağmuruna tutulduk. Bu yüzden bizler de, onlara karşılık vermek zorunda kaldık. İşte o gün, Mısır’da yeni bir günün doğacağını ve Mübarek’in devrileceğini söylemiştik. Nitekim de dokuz ay sonra iktidarı yerle bir oldu. Bugün ise Siyonizm gidecek diyoruz. İnşallah da en kısa zamanda Filistin refah ve huzura kavuşacak. O gün geldiğinde ise yürüyüşümüz Mescid-i Aksa’ya olacaktır.

Kıbrıs’a sahip çıkın

Ve son olarak topraklarınıza sahip çıkınız ve onları satmayınız. Çünkü Kıbrıs da arz-ı mevud sınırları içersindedir. Bu yüzden topraklarımızın kıymetini bilelim ve zulme râzı olmayalım”

Konuşmasını bu sözleriyle tamamlayan Bülent Yıldırım, yine alkışlar eşliğinde uğurlanarak salondan ayrıldı. Program sonrasında ise hazırlanan Mavi Marmara sergisi, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ve gece Filistin ezgileriyle sona erdi.

 

 

Enes Yaşar haber verdi

YORUM EKLE