Bozok Film Festivali Ana Jüri Başkanı Osman SINAV!

Bozok Film Festivali 19-21 Ekim tarihleri arasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Yozgat Valiliği himayesinde, Yozgat Belediye Başkanlığı, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü paydaşlığında gerçekleşecek.

Bozok Film Festivali Ana Jüri Başkanı Osman SINAV!

19-21 Ekim tarihleri arasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Yozgat Valiliği himayesinde, Yozgat Belediye Başkanlığı, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü paydaşlığında; Sinema Okuryazarları Derneğinin yürütücülüğünü gerçekleştireceği Bozok Film Festivali’nin Ana Jüri Başkanlığını, ‘’Ekmek Teknesi’’, ‘’Deli Yürek”,  ‘’Kurtlar Vadisi ‘’ve ‘’Gerilla’’,  ‘’Uzun Hikaye’’, ‘’Aşk Kırmızı’’ gibi film ve dizilerle adından sıkça söz ettiren duayen yapımcı, yönetmen ve senarist Osman SINAV üstlendi.

Festival tarihinde Yozgat’a gelecek olan SINAV, sinemaseverlere, bu alana ilgi duyan gençlere Yönetmenlik Atölyesi kapsamında uygulamalı eğitim verecek; film ve dizi üretimi noktasında deneyimlerini paylaşacak. Festival kapsamında Osman Sınav’a Türk sinema ve televizyon dünyasına katkılarından ötürü Onur Ödülü takdim edilecek.

Yeşilçam Rüzgarı Suna SELEN ile başladı Yılmaz ATADENİZ ile Yozgat’ta devam edecek!

Suna SELEN’DEN Festival Çağrısı!

“Gecelerin Ötesi” filmi ile sinema hayatına adım atan, yüze yakın sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan, birçok festivalde ödüller kazanan Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Suna SELEN sizleri Bozok Film Festivali’ne davet ediyor.

Yılmaz ATADENİZ’E Onur Ödülü!

Yüzden fazla filmin yönetmenliğini, onlarca televizyon dizisi ve sinema filminin senaristliğini yapan, Yılmaz GÜNEY gibi önemli isimlerle Türk Sinemasına katkı sağlayan; avantür sinemasının duayeni ve Yeşilçam’ın doksan yıllık çınarı; Türk Sinema Film Yönetmeni, Kurgucu, Senarist ve Yapımcı; Yılmaz ATADENİZ’e Bozok Film Festivali’nde ‘’Onur Ödülü’’ takdim edilecek.

Ayrıca Atadeniz Festival haftasında “Ustalık Sınıfı” atölyesi ile kısa ve belgesel film yapımcılarını, mesleğin önemli noktaları ve film üretiminin olmazsa olmazları hakkında bilgi verecek.

Festivalin Jüri Üyesi Prof. Dr. Emine UÇAR İLBUĞA

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV, Sinema Bölüm Başkanı olarak görev yapan; Sinema, Medya Pedagojisi ve Kültürlerarası İletişim alanlarında akademik çalışmaları ile tanınan İlbuğa, festivalin Ana Jürisinde!

Akademik çalışmalarına ek olarak Altın Portakal Film Festivali, TRT, Kültür ve Turizm Bakanlığının pek çok projesinde jüri üyesi olarak yer alan İlbuğa, festival tarihlerinde deneyimlerini “Türkiye’de Film Üretimi ve Film Festivalleri” başlığı altında film üreticisi ve sektör çalışanları ile paylaşacak!

Ana Jüride Çağrı Vila LOSTUVALI!

Asi, Yersiz Yurtsuz, Yaprak Dökümü, Zeynep’in Sekiz Günü, Babam Büfe gibi birçok televizyon dizisi ve sinema filminde yardımcı yönetmenlik; Suskunlar, Poyraz Karayel ve Masumlar Apartmanı gibi Türkiye’nin izlenme rekorları kıran televizyon dizilerinde yönetmenlik görevini üstlenen 42, 43 ve 47.Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘’En İyi Yönetmen Ödülü’’ sahibi Çağrı Vila LOSTUVALI Bozok Film Festivali jüri üyesi olarak görev alırken festival tarihlerinde Yozgat’a teşrif edecek.

Onur Konuğu Altan ERKEKLİ!

Eğitim yılları sırasında "Kopermikli Yüzbaşı" isimli tiyatro oyunu ile ekranlara merhaba diyen, "Vizontele’’, ‘’Yalan Dünya’’ gibi film ve dizilerde canlandırdığı karakterlerle önemli başarılara imza atarak izleyicilerin saygısını kazanan; Türk tiyatro, sinema, televizyon oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Altan ERKEKLİ’ ye Bozok Film Festivali’nde  ‘Onur Ödülü takdim edilecek. Erkekli, festival haftasında “Sahne ve Ekran Oyunculuğu” konulu söyleşide sinemaseverler ile buluşacak!

AVRUPA ÖDÜLLERİ CEZBEDİYOR!

Anadolu’dan Masallar ve Hikayeler ile Yozgat’ın tarihi ve kültürel değerlerini anlatan kısa film ve belgesellerin yarışacağı Bozok Film Festivali’nde 46.000 TL nakit para ödülüne ek olarak, birincilik ödülü kazanan her kategoriden üç kişi toplamda ise 15 kişi Avrupa’da eğitim görme fırsatı elde edecek.

 Ödül almaya hak kazanan yarışmacıların seyahat ve konaklama masraflarının tamamı Bozok Film Festivali tarafından karşılanacak. Bu kapsamda her kategoride birinci olan yönetmen ve film ekibinin dahil olacağı Avrupa ülkeleri de kesinleşti: İspanya, Yunanistan, Portekiz, Slovakya, Çekya, Litvanya, Romanya, Fransa, Polonya, İtalya, Bulgaristan ve Danimarka!

Yayın Tarihi: 12 Ağustos 2022 Cuma 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36