Boğaziçi Buluşmaları

Sakıp Sabancı Müzesi, Boğaziçi’ni her yönüyle ele alan “Boğaziçi Buluşmaları” başlıklı konferans serisinin dördüncüsüne 19 Kasım’da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! Konferans, 14.00'te başlayacak.

Boğaziçi Buluşmaları

Sakıp Sabancı Müzesi, Boğaziçi’ni her yönüyle ele alan “Boğaziçi Buluşmaları” başlıklı konferans serisinin dördüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! 19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek konferansın açılışını “Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları” başlıklı konuşması ile Yüksek Mimar Dr. M. Sinan Genim yapacak. Ardından Araştırmacı, Yazar ve Rehber Orhan Türker “Boğaziçi'nin Rum Ortodoks Kiliseleri”, Sanat Tarihçisi ve Rehber Dr. Elmon Hançer “Boğaziçi'nin Ermeni Kiliseleri”, 500. Yıl Vakfı Başkanı, Araştırmacı ve Yazar Naim A. Güleryüz ise “Boğaziçi'nin Sinagogları" başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Konferans, 14.00'te başlayacak. Konferansın ardından saat 16.30-18.00 saatleri arasında Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne gezi düzenlenecektir. Konferansa ve geziye katılım ücretsizdir, gezi için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Rezervasyon için: aldemir@sabanciuniv.edu

Yayın Tarihi: 13 Kasım 2016 Pazar 20:04 Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 20:04
banner25
YORUM EKLE

banner26