Bizlere bir modeldir Hz. Hüseyin

Milli Türk Talebe Birliği'nin düzenlemiş olduğu ve Dr. Ebubekir Sifil'in konuşmacı olarak katıldığı 'Müslüman Genç Modeli Hz. Hüseyin' başlıklı konferanstaydık..

Bizlere bir modeldir Hz. Hüseyin

Milli Türk Talebe Birliği Kültür Eğitim Komisyonu tarafından geçtiğimiz ay içinde başlatılan konferans programları bu hafta Müslüman genç nasıl olmalı sorusundan yola çıkarak, içinde bulunduğumuz ayın önemini de iktiza eden “Müslüman genç modeli Hz Hüseyin” başlıklı konferansla devam etti.MTTB

Hz. Hasan ve Hüseyin Peygamberimizdendir ve O’nun iki yanıdır

Konuşmacı olarak katılan Dr. Ebubekir Sifil Hoca’nın anlattıkları dinleyicilerin zihinlerindeki Hz. Hüseyin olgusunu sorgulamaya ve doğru bir Müslüman Genç Modeli oluşturmaya yönelikti. Hocamız konuşmasında “Hz. Hasan ve Hüseyin Peygamberimiz(SAV)’in iki yanıdır; Hz Hasan rıfk yanını, Hz. Hüseyin ise zulüm karşısında boyun eğmeme ve haksızlık karşısında susmama yanıdır. Bu sebeple Müslüman genç modeli düşünülürken Efendimiz(SAV)’in bu iki yanı üzerinden yani Haseni ve Hüseyni yanlarına değinmek gerekir.” diyerek Müslüman genç modelini tanımladı.     

Farklı Bir pencereden bakış

Ebubekir Sifil Hoca, İslam ümmeti içindeki değişik Hz. Hüseyin algılarını da ehlisünnet perspektifinden değerlendirdiği konuşmasında; “Hz. Hüseyin’i sadece Kerbela Vakası ile tanımak doğru değildir. Zira sadece bu boyutuyla yaklaşılır ve mesele sadece bu yönüyle değerlendirilirse ehlisünnetin dışına çıkılabilir ve hatta bu durum kişiyi küfre kadar götürebilir.” dedi.

Ebubekir Sifil

Konferansın sonunda katılımcıların sorularına cevaplar veren Dr. Ebubekir Sifil Hoca’ya Milli Türk Talebe Birliği adına günün anlam ve önemine binaen MTTB Genel Başkan Yrd. Abdurrahim Boynukalın ağabeyimiz tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi ve Hocamız kitaplarını imzaladı.

 

 

Abdurrahman Oğuz haber verdi

Ebubekir Sifil

YORUM EKLE
YORUMLAR
seyyah
seyyah - 12 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN HOCAMIZA UZUN VE BERKETLİ ÖMÜRLER İHSAN ETSİN BATLIN KARŞISINDAKİ DİK DURUŞUNDA SEBAT İHSAN ETSİN.

seyyah
seyyah - 12 yıl Önce

KEŞKE BU TÜR PRORAMLAR YAPILMADAN ÖNCE HABER VEREBİLSENİZ

eren
eren - 12 yıl Önce

Hocamızın çok güzel hizmetleri var Allah muvaffak etsin...Amin.

nihal şahin
nihal şahin - 12 yıl Önce

hocamız çok değerli alim bir insandır.. gençlerimiz daha çok tanıyabilse.. biz hocamızı her yerde takip etmeye çalışıyoruz elhamdülillah.. muhakkak dinlenmeli..

yavuz aziz
yavuz aziz - 12 yıl Önce

Hocamızdan Allah razı olsun. her sohbetinde her çalışmasında ehl-i sünnet anlayışını topluma yayma çabasında.