“Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik”

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, “Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik” adlı yeni süreli sergisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

“Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik”

Artan Shabani küratörlüğündeki sergi, 20. yüzyılın ikinci yarısında Arnavutluk görsel sanatlarına egemen olan komünist ideolojinin etkilerini resim, afiş ve çizimler aracılığıyla mercek altına alıyor. Eserlerin içeriğinde belirleyici olan bu ideolojiyi yansıtan seçki, uzun süre dünyanın geri kalanından yalıtılmış bir hayat süren Arnavutluk halkının kültürünü ve kimliğini daha yakından tanıma fırsatı veriyor. Seçkide; dönemi belirleyen askeri ve politik olayların yorumlamaları, gündelik hayat, işçi sınıfı, lider portreleri, rejim temsilleri ve gelecek kuşaklara duyulan umut gibi çeşitli konularda çalışmalar yer alıyor.

Pera Müzesi sergiler ekibinin rehberliğinde, 7 ve 8 Temmuz’da saat 11.00 ve 14.00 olmak üzere farklı seanslarda gerçekleşecek, katılımcı sayılarının sınırlı tutulduğu basın turlarında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Önemli not: Katılımınızı bildirirken sergi turu için tercih ettiğiniz gün ve saat bilgisini paylaşmanızı rica ederiz.

Program
Karşılama ve ikram / Pera Café
Rehberli sergi turuPera Müzesi 3. Kat Sergi Salonu
Soru – cevap seansı

LCV:

Amber Eroyan
Medya İlişkileri Direktörü
Grup 7 İletişim Danışmanlığı

aeroyan@grup7.com.tr / 0212 292 13 13 / 0532 503 75 36


Tarih: 7-8 Temmuz 2020, 11:00 / 14:00

Adres: Pera Müzesi, Meşrutiyet Caddesi, No.65, Tepebaşı, Beyoğlu

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2020 Çarşamba 15:52
banner25
YORUM EKLE

banner26