Bestami Yazgan Şiir Yarışması sonuçlandı

Bestami Yazgan adına düzenlenen şiir yarışmasının sonuçları belli oldu.

Bestami Yazgan Şiir Yarışması sonuçlandı

Hem yazdığı şiirlerin hem de çocuk edebiyatına kazandırdığı hikâyelerin yanında öğretmen kimliğiyle de Türk eğitimine katkı veren önemli isimlerden şair-yazar Bestami Yazgan adına düzenlenen 1. Bestami Yazgan Şiir Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Bestami Yazgan’ın yıllardır öğretmenlik yaptığı İhlas Koleji tarafından düzenlenen yarışmaya toplam 284 şiir katıldı. Bu şiirler arasında Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mahmut Tahir Yıldıran’ın “Biliyor musun?” isimli şiiri birinci oldu. Yarışmada Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesinden Selvinaz Taşdemir ikinci, Kocaeli Kamer Öncel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Adak ise üçüncü oldu.

Yarışmaya katılan şiirler için kurulan jüride ise İhlas Koleji öğretmenleri Dr. Hayrettin Sağdıç, Fatih Ceylan ve Ahmet Rasim Akdağ’ın yanısıra şair Yusuf Dursun ve şair Ahmet Efe yer aldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere para ödülünün yanı sıra ilk ona giren bütün öğrencilere Nar Yayınları tarafından Bestami Yazgan'ın dört şiir kitabı hediye olarak verilecek.

Bu önemli yarışmanın ödül töreni ise 13 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 11:24
YORUM EKLE

banner19

banner13