Besmelesizlik Hırsızlıktır!

Bülent Akyürek: 'Obama Beyaz Saray'da beş vakit namaz kılıyor mu?'

Besmelesizlik Hırsızlıktır!

Bülent Akyürek Bursa'daydı. Seyyid Usul Kültür Merkezi'nde, Türkiye Yazarlar Birliği'nin misafiriydi… Konu “Kişisel Gelişimin Cihanşümul Zararları”… Konuya bak hizayı boz! Gerçekten de öyle oldu. Akyürek, nice kişisel gelişim hastasının ashabını bozacak bir sunum gerçekleştirdi. Bu vahim hâli es geçemezdik... Sizler için, Bülent Akyürek'in "Öküz"leri kovalama faaliyetinde kullandığı cümleleri kayıt altına aldık. Özellikle, kişisel gelişimden istifa etmek ile kişisel gelişimden istifade etmek arasında bocalayanlar için, virgülüne dokunmadan… Buyrun:

 

“Kişisel gelişimin kaynağı”

- Kişisel gelişim bize batıdan geldi, bizde de bazı kuş beyinliler buna yöneldiler. Bu kitaplar nefsani olanları körükleyerek, Kur'an-ı Kerim'in öldürmeye çalıştığı şeyi körükledi.

- Kişisel gelişim kitapları, tamamen narsist duygulara seslenmekte olup, bireyci ve egoist insanlar yaratmaya çalışmıştır.

- Kişisel gelişim okuduktan sonra insanlıktan çıktım.

 

“ Kişisel gelişimci cemaatler”

- Müslümanlar da iyi niyetli olduklarını söyleyerek bu yola girdiler. Özellikle cemaatler milli bir kişisel gelişim yaratacaklarını düşündüler. Bu mümkün değildir.

- Kişisel gelişim, birinci olmak üzerinden hareket eder. Biz birinci derecede insanızdır, kaliteli insanızdır, bunu esas alırlar. Herkese, cahillere dahi bunu pompaladılar. Hatta onlara kendilerinin üstün olduklarını inandırdılar.

- Bugün kişisel gelişimden geçmiş insanları sokakta yürüyüşünden tanırız. Tikleri bellidir. İçi boş ve dimdik bir adamdır. Tamamen şeytani bir tiptir bunlar.  Bunun dışında, onların başka halleri de vardır. Mesela, av hayvanı tipi hali… Sonra, her şeye sahip olmak isteyenin hali. Bunlara göre, her şey kendilerinindir. Bunlar, kullandıkları eşyalarla aynileşerek, onlarla üstünlük kazanmaya çalışırlar.

 

“Kişisel gelişimin namusu”

- Kişisel gelişimde namusuyla adam olmak kaygısı yoktur. Kişisel gelişim böyle öngörmüştür. Batıda böyledir, bizde de bu durum oluşturulmuştur. Mesela, marketten aldığı kitapla hayatı değişen tipler bu oluşumun neticesidir.

- Kişisel gelişimin modern dünyasında, “Yarın güzel günler gelecek!” denildiğinde insanların gözü parlar. Fakat geçmişe dönük bir şeyler söylendiğinde, mesela “Asr-ı saadet ne güzeldi.” dediğimizde surat asılır…

- Şeytani algıyla donatılmış olan malzemeler bizim huzurumuzu bozar. Biz aldığımız nefese şükrederiz, ama vermek için de şükrederiz.

- İsrail Filistin'e vurduğu zaman sabır ayetleri havada uçuşuyor, cihat ayetleri ortalıkta yok! Cihat hiç mi yok, var. Fakat garip garip şeyler yapılıyor cihat için, fotokopi kağıtları havada uçuyor, şu Yahudilerindir, yemeyelim, içmeyelim, vs…

 

“Pusu kültürü…”

- Döner koltuk pusu kültürüdür. Döner koltukla başlayan mekanizma vahşi bir sisteme tekabül eder. Gözetleme vahşetine. Bu sistemde, bir çip tak, hangi kurbağa nereye gidiyor, kim ne yapıyor, takip et, kontrol et mantığı vardır.

- Kişisel gelişimciler şunu empoze etti: Elimizde bir malzeme yoksa, biz şizofreniz…

- Kişisel başarıcılar helal haram tanımazlar, hep kazanmak, başarmak, iyi yerlerde olmak önemlidir onlar için.

- Işık hızını geçtiğinizde karanlığa düşersiniz, aceleniz niye bu kadar karanlığa düşmek için.

- Picasso, resimde bir kırılmadır,  paramparça olma halidir. Şeytan da bize müdahale ettiği zaman böyle görürüz her şeyi.

 

“Besmelesizlik…”

- Besmelesizlik, Allah'ın izni olmadan onun bahçesinden elma çalmaktır.

- Ulusalcılığın bölücülüktür. Yılgın Türkler kitabımda söylemiştim bunu. Ben bunu ulusalcılara anlatırken bir de İsmet Özel çıktı. Bir de ona anlatmak zorunda kaldık. Hadi bakalım.

- Kişisel gelişimcilerin ve modern dünyalıların en büyük trajedisi, ne yaparsa yapsın, bunu iyi niyetle yaptığını söylemesidir.  Karşı tarafın kötü olduğunu söyleyerek de kötülük yapıyor.  Oysa biz, Allah rızası için bir şeyler yaparız ya da yapmayız.

 

“Marketten makarna…”

- İnsan-ı kâmil, marketlerden makarna gibi satılan kişisel gelişim kitapları alıp okuyunca olunmuyor, bir sürü yolu var.

- Mutlu olmak diye bir zorunluluğumuz yok, biz hüzün peygamberinin ümmetiyiz. İlle de mutlu olmak istiyorsak cehennem ayetlerini okur, cenneti düşünürüz.

- Okullarda diplomalı ağabeyleriniz, öğretmenleriniz size anlatamıyor, biz anlatıyoruz işte, mutlu olmak diye bir kaygımız yok…

- Robotun canlı hali köledir, eğer öyleyse, onun da hakları vardır. Mesela efendinin yediğini köle de yemek zorundadır.  Robot ıspanak yiyemez. Dolayısıyla bunu batı yapmıştır, biz yapamayız.

- İnternetle bilgi ayağa düşer, kolay öğrenilen kolay kaybedilir.

 

“Kâbe: Sabit noktamız…”

- İnsan fıtrat üzere doğar, hidayetle değişir… Şeytan ne istemişti: Tek tip insan… Kişisel gelişim kitapları da bunu istiyor.

- Sabit noktamız Kabe'dir. Zaten gün içinde hepimiz farklı yönlere dönüp duruyoruz. Bari günde beş vakit aynı ortak noktaya bakalım, onunla birbirimize bağlanalım.

- Kişisel gelişimde her şeyin bir kontrolü vardır: Öfke kontrolü tedavisi…  Mutlu ol ama, şöyle mutlu ol… Böylece heykele dönersin…

- Aklı başında bir Müslüman hümanist olamaz. Dört dörtlük bir Müslüman nasıl hümanist olur?

 

“Obama Beyaz Saray'da beş vakit namaz kılıyor mu?”

- Obama, Müslümanmış, ailesinde Müslümanlar bulunmaktaymış… Hayır, o bir teknolojik ürün olabilir… Ben anlamam, Beyaz Saray'da beş vakit namaz kılıyor mu, ona bakarım… Ben bu Obama'dan hoşlanmadım…

- Bütün bu kitaplardan, ıvır zıvırdan sonra orta kibirli bir insan çıkar, yani şeytan… Şeytanın kini, ihtirası insana karşıydı, fakat insan onun zindanı olmuştu. İnsana bu kadar karşı gelmiş, kinlenmiş olan şeytana, insan zindan olmuştu…  Fakat kişisel gelişim kitapları, işi tekrar tersine döndürmeye çaba göstermiştir.

- Müslümanın sorgulayacağı şeyler çok değildir, Yahudiler çok sorar, sığırın kulağını, boynuzunu sorgulamıştır Yahudiler.

- Hezarfen'e sorulan sen kuş musun sorusu doğru bir sorudur.

- İranın nükleer silah kullanması gelişim değildir, gerilemedir.

 

Cevat Akkanat

Bursa'dan bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
b.can
b.can - 15 yıl Önce

teşekkür ederiz.