Beşiktaş'ta Cemil Meriç panelleri

Beşiktaş'ta 13-14 Ocak tarihlerinde Cemil Meriç üzerine bir dizi panel düzenleniyor.

Beşiktaş'ta Cemil Meriç panelleri

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla ‘Cemil Meriç Günleri’ düzenliyor.

13 Ocak- 14 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinliklerin ilk günü saat 10.00’da Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Cemil Meriç’in kabri başında bir tören düzenlenecek.

13 Ocak Çarşamba günü Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde saat 13.00’de fotoğraf sergisi ile başlayacak etkinlik  13.30’da belgesel gösterimi ile devam edecek. Saat 14.00’de aynı yerde düzenlenecek ve Mahmut Bıyıklı’nın  yöneticilik yapacağı Cemil Meriç’in kızı Prof.Dr. Ümit Meriç, Mustafa Armağan, A.Ali Ural ve Hüseyin Akın’ın konuşmacı olarak katılacağı panelde Cemil Meriç’in çeşitli yönleri ele alınacak.

14 Ocak Perşembe günü ise dört ayrı yerde saat 13.30'da dört panel düzenlenecek. Kabataş Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek ve Bünyamin Yılmaz’ın yöneticilik yapacağı panelde  Memduh Cumhur konuşacak. İsav Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi’nde düzenlenecek ve Dr.Şeref Akbaba’nın yöneteceği ikinci oturuma ise Prof.Dr. Ergun Yıldırım konuşmacı olarak katılıyor. Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek ve Cengizhan Orakçı’nın yöneteceği üçüncü oturumda Doç .Dr. Bahtiyar Aslan konuşacak. Yenilevent Anadolu Lisesi'nde Muzaffer Doğan’ın yöneteceği oturuma ise Haluk İmamoğlu konuşmacı olarak katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 17:33
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13