Barok müziği Türk Halk müziğiyle buluşturan konser: “Evlerinin Önü Klavsen”

Pera Müzesi, “Pera’da Camerata” konser serisi kapsamında 25 Ocak Cumartesi günü piyanist-besteci Hakan Ali Toker'i konuk edecek. Barok müzik ve Türk Halk müziğini buluşturan “Evlerinin Önü Klavsen” başlıklı performans öncesinde sanatçı, müzikte gelenek ve yenilik üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Barok müziği Türk Halk müziğiyle buluşturan konser: “Evlerinin Önü Klavsen”

Pera Müzesi, Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlediği, klasik müziği odağına alan "Pera’da Camerata" konser serisinin dördücüsünde piyanist ve besteci Hakan A. Toker’i ağırlıyor. Klasik Batı müziği, Türk müziği ve Caz üzerine yoğunlaşan sanatçı, 25 Ocak Cumartesi günü müzede gerçekleşecek etkinlikte, “Evlerinin Önü Klavsen” adlı güncel projesiyle müzik severlerin karşısında olacak. Barok müzikle Türk Halk müziğini yan yana getiren konserde dinleyiciler, iki farklı “geleneksel” müzik türünün birleşiminden doğan yepyeni bir üretime tanıklık edecekler.

Müzikte farklı türlerin sentezi üzerine bir sohbet

“Pera’da Camerata” kapsamında her konser öncesi sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşen “Atölyede Sohbet” programında ise Hakan Ali Toker, farklı türlerin sentezinden oluşan eserleri ile müzikte gelenek ve yenilik kavramlarını konuşmak üzere saat 16.00’da dinleyicilerle bir araya gelecek.

Konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Etkinlik Programı
16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Yayın Tarihi: 22 Ocak 2020 Çarşamba 14:00
banner25
YORUM EKLE

banner26