Babalar Günü’ne Özel Çevrimiçi Sergi Turu ve Atölye: “Pastel Renkler Galaksisi”

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Babalar Günü’nü 7-12 yaş grubuna yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölye ile kutluyor. Katılımcılar, sanatçı Etel Adnan’ın gökyüzündeki hayali gezegenleri, uyduları ve etkileyici enerjisiyle derin bir keşif ve yorumlama alanı sunan eserlerinden ilhamla, zihinlerindeki gökyüzü modelini rengârenk maketlere dönüştürecekler.

Babalar Günü’ne Özel Çevrimiçi Sergi Turu ve Atölye: “Pastel Renkler Galaksisi”

Pera Öğrenme’nin Etel Adnan’ın eserlerinden ilhamla Babalar Günü için hazırladığı “Pastel Renkler Galaksisi” isimli programda katılımcılar, rehber eşliğinde gerçekleşen 3 boyutlu sergi turunun ardından, güneş sisteminin bir modelini yaratacak. 20 Haziran Pazar günü Zoom uygulaması üzerinden geçekleşecek çevrimiçi programa 7-12 yaş arası tüm çocuklar ücretsiz katılabilir.

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Babalar Günü’nü bu yıl 7-12 yaş grubuna yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölye etkinliği ile kutluyor. Katılımcılar, sanatçı Etel Adnan’ın gökyüzündeki hayali gezegenleri, uyduları ve etkileyici enerjisiyle derin bir keşif ve yorumlama alanı sunan eserlerinden ilhamla, zihinlerindeki gökyüzü modelini rengârenk maketlere dönüştürecekler.

Çocukların gözünden gökyüzü manzaraları
Çevrimiçi sergi turu ve atölyeden oluşan “Pastel Renkler Galaksisi” etkinlik programında Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş sergisini rehber eşliğinde interaktif bir şekilde deneyimleyen çocuklar, yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendi sanat eserlerini üretiyor. Atölye çalışmasında, Etel Adnan’ın özellikle gezegen ve uyduları betimlediği eserlerinden ilhamla, karton kutu, alüminyum folyo, kâğıt gibi basit malzemeleri boyalarla renklendiren katılımcılar, kendi güneş sistemlerini yaratıyor

“Başka gezegenlerde yaşam olabilir mi? Olsaydı burada nasıl canlılar yaşardı?” gibi merak uyandıran sorular eşliğinde çocukları kendi gezegenlerini hayal etmeye davet eden etkinlik, 20 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Zoom Meeting uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleştirecek.  

7-12 yaş grubuna yönelik çevrimiçi atölyelere katılımcıların bir eşlikçi ile katılması rica olunur. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcı tarafından temin edilecektir. 

YORUM EKLE