Ankara'da okuma grupları kayıtları başladı

Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi okuma grupları başvuruları başladı.

Ankara'da okuma grupları kayıtları başladı

Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi tarafından her yıl Hamamönü‘nde yerleşik ADAM Külliyesi’nde düzenlenen Uluslararası İlişkiler ve Din, Medeniyet Klasikleri Okuma, Felsefe Okumaları ve Edebi Okumalar grubu başvuruları başladı.

Uluslararası İlişkiler ve Din” okuma grubunun temel amacı, uluslararası ilişkileri tarihi ve güncel boyutlarıyla muhtelif şekillerde ve derecelerde etkileyen ‘din’ olgusunun küresel, bölgesel ve ülkesel seviyelerde uygulanan politikalardaki yerini tespit etmek ve din olgusunun uluslararası ilişkilerdeki etkilerini küresel politik coğrafyadan farklı örnekler ile karşılaştırmalı olarak incelemektir.

Felsefe okuma grubuyla, felsefenin akademik, sosyal ve günlük hayatımızdaki yeri, felsefenin diğer sosyal bilim dallarıyla ilişkisi ve felsefenin kurucu rolü, felsefenin alt disiplinlerinden olan ahlak felsefesi, epistemoloji, zihin felsefesi, metafizik, varlık felsefesi ve siyaset felsefesi gibi alanlarına dair güncel konular/tartışmaların sistematik bir şekilde irdelenmesi, incelenmesi ve değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Edebiyat Okumaları Grubu” özellikle bu alanda eğitim alan öğrencilerin okuyacakları kitaplar arasına nitelikli eserler koymak amacını gütmektedir. Bu okuma grubuyla, katılımcıların genel hatlarıyla Doğu ve Batı edebiyatı fihristesine hâkim olunması hedeflenip, katılımcı öğrencilerle birlikte bu alanda okunması gereken eserlerin kritik edilmesi amaçlanmaktadır.

Okuma gruplarının başvuruları 21 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 17:00
banner12
YORUM EKLE

banner19