Anadolu Mektebi, Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov’u ağırlıyor

Anadolu Mektebi, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 26-27 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştireceği il panellerinde; Türk hikâyeciliğinin önemli isimlerinden Mustafa Kutlu ve Bozkırın Bilgesi olarak tanınan Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’u konu edecek.

Anadolu Mektebi, Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov’u ağırlıyor

Bu yıl içinde düzenleyeceği tüm programları, Türkiye’nin Yüzyıllık Birikimi başlığı altında Cumhuriyetin 100. yılına ithafen hazırlayan Anadolu Mektebi, kültür ve edebiyatımıza yön vermiş edebi şahsiyetlerin eserlerini gençlerimize okutmaya devam ediyor.

Bu kapsamda yaptığı okumalar ile bilgili, bilinçli ve yüksek karakterli bir neslin yetişmesine katkı sunmayı amaçlayan Anadolu Mektebi, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 26-27 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştireceği il panellerinde; Türk hikâyeciliğinin önemli isimlerinden Mustafa Kutlu ve Bozkırın Bilgesi olarak tanınan Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’u konu edecek.

Ankara’daki liselerde gönüllü olarak Anadolu Mektebi okumalarını yürüten ve Mustafa Kutlu ile Cengiz Aytmatov’un eserlerini okumuş öğrencilerimizin sunumları ile hazırlanan Ankara İl Panelinde her yazarımız için ikişer oturum olmak üzere toplam 4 oturum yer almaktadır.

Mustafa Kutlu İl Panellerinin ilk oturumu 26 Nisan 2023 saat 10.00’da Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilecek olup ikinci oturum ise saat 13.30’ da Batıkent Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Osman Sezgin’in katılımlarıula  icra edilecektir. Bu panellerin değerlendirme konuşmacıları ise yazar Emin Gürdamur ve yazar Ali Işık olacaktır.

Değerlendirme konuşmalarını Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Doç. Dr. Muhammed Enes Kala’nın yapacağı paneller ise 27 Nisan 2023 Perşembe günü saat 10.00’da Ankara Atatürk Lisesinde ve  saat 13.30’ da ise Ankara Fen Lisesinde olmak üzere Cengiz Aytmatov konulu olacaktır.

YORUM EKLE