7. Uluslararası Öğrenci Buluşması

UDEF'in düzenlediği 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, 10 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'da, Eminönü Meydanında başlıyor. Adana'daki etkinlikler ise Merkez Park'ta düzenlenecek..

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması

UDEF; ülkemizde okumayı tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan bir sivil toplum kuruluşu.

UDEF, uluslararası öğrenci derneklerinin kendi aralarındaki koordinasyonu sağlamak, yeni uluslararası öğrenci derneklerinin kurulmasını teşvik etmek, uluslararası öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, uluslararası öğrencilerin eğitim, sağlık, emniyet konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendine görev edinen bir federasyondur.

UDEF'in düzenlediği 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, 10 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'da, Eminönü Meydanında başlıyor. Fakat bu organizasyon sadece İstanbul’u kapsamıyor. Edirne, Çanakkale, İzmir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Trabzon, Van ve Gaziantep gibi büyük şehirlerde eş amanlı olarak başlamış olacak. Sahne gösterilerinin de olacağı buluşmada 55 bin öğrenci 160 farklı etkinlikte yer alacak ve kendi kültürlerini sergileyecek.

Adana'daki organizasyonu ise Zümrüdüanka Uluslararası Öğrenci Derneği (ZÜMAD) yapacak, 20'yi aşkın ülke yemekleri, dansları, yerel kıyafetleri ve kültürüyle tanıtılacak. Etkinlikler 10-12 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana Merkez Park'ta dernek yöneticileri, yerel kuruluşlar ve iş adamlarının katkılarıyla düzenlenecek.

 

Mensure Kaplan haber verdi

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 12:22
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26