6. Türkiye Dergi Fuarı açılıyor

6. Uluslararası Türkiye Dergi Fuarı Sirkeci Tren Garında 12- 17 Mayıs arasında geçekleşecek.

6. Türkiye Dergi Fuarı açılıyor

Türkiye Dergiler Birliği Derneği (TÜRDEB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Türkiye Dergi Fuarı yüzün üzerinde derginin katılımıyla İstanbul Tarihi Sirkeci Tren Garında 12- 17 Mayıs arasında geçekleşecek.

12 Mayıs Salı günü saat 13.00’de açılacak olan 6. Türkiye Dergi Fuarı’nın bu yılki teması da dergilerin varlık sebeplerine uygun: “Resmi Tarihle Yüzleşmek”. Cemil Meriç’in deyimiyle “hür tefekkürün kaleleri” olan dergiler, Türkiye tarihi boyunca ezberlerin sorgulandığı, büyük düşüncelerin kendisinde filizlendiği, sistemle ve tarihle hesaplaşılan mecralar olmuşlardır.

Bu yılın sergisi de ana temaya uygun olarak seçilmiş. Dergiler önce kendi geçmişleri ve hatalarıyla yüzleşiyor: “Dergicilerin Hata Defteri: Ah şu tashihler!” Çocuk dergilerinden, gençlik dergilerine, edebiyat dergilerinden, akademik dergilere, güncel dergilerden, mizah dergilerine fuara katılan dergilerin eski sayılarındaki “efsanevi” hatalarını tespit edip sergiledikleri sergi mutlaka ziyaret edilmeli! 6. Türkiye Dergi Fuarı 17 Mayıs 2015 tarihinde artık gelenekselleşen “Dergiciliğin En’leri Ödül Töreni” ile kapanacak.

Fuar altı gün boyunca 09:30 – 21:00 saatleri arası ücretsiz ve herkese açık.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 13:49
banner12
YORUM EKLE

banner19