3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri

3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri 2-11 Mart tarihleri arasında Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri

3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri 2-11 Mart tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2-11 Mart 2018 tarihleri arasında on gün boyunca sürecek olan etkinliğin açılışı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın katılımı ile saat 11.00’de gerçekleşecek.

Üçüncü yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek olan 3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, TYB İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığında düzenleniyor. Daha önceki yıllarda olduğu gibi çok daha iddialı bir içerikle hazırlanan Kitap ve Kültür Günleri için Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Küveyt’ten pek çok yayınevi ve yazar davet edildi.

İlk yıl, “Bıraktığımız yerden başlıyoruz” diyerek yola çıkan ve geçtiğimiz yıl, “Asırlardır sönmeyen ışığımız: âlimler-kitaplar” vurgusuyla âlimlerimizi ve kitaplarımızı öne çıkaran etkinlik, 2018 yılında da “Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için medreselerimiz.” sloganıyla geliyor.

YORUM EKLE