26. İstanbul Caz Festivali ücretsiz park konserleriyle başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 22 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, şehrin dört bir yanına dağılıyor. 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalin yeşille iç içe geçecek konserleri İstanbul’un görkemli mekânlarında dinleyicileri karşılamaya hazırlanıyor.

26. İstanbul Caz Festivali ücretsiz park konserleriyle başlıyor

27 farklı mekânda, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı 50’nin üzerinde konserde ağırlayacak 26. İstanbul Caz Festivali bu hafta sonu Parklarda Caz etkinlikleriyle başlıyor.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da iki güne yayılacak ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Parklarda Caz’ın ilki 29 Haziran Cumartesi günü Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde saat 18.00’da başlayacak. Sırasıyla Genç Caz kazananları arasında yer alan Minus Two, Standart Mafyası ve Blue Monk’un konserlerinin ardından sahne hepsi Barselonalı kadın müzisyenlerin hayat verdiği Balkan Paradise Orchestra’nın olacak.

CAZIN YENİ NESİL KEŞİFLERİNDEN

Çoğunlukla enstrüman müziğine odaklanan eğlenceli performanslarında vokallere ve elektronik unsurlara da yer veren Balkan Paradise Orchestra, bu sayede enerjisini korumayı biliyor. 2018 Mart ayında ilk albümleri K’ataka'yı yayımlayan ve yurtdışında önemli festivallere katılan, cazın yeni nesil keşiflerinden olan bu genç topluluk ile müzikle dolu bir yaz günü festival ziyaretçisini bekliyor. 

17.30'DA BAŞLIYOR

Festival kapsamında 30 Haziran Pazar günü Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’da müzikseverleri bir araya getirecek Parklarda Caz’ın ikincisi ise saat 17.30’da başlıyor. Günün ilk konserinde festivalcilerle buluşacak olan Minus Two’nun ardından Standart Mafyası, Blue Monk, Kazım Quintet, Bilge Günaydın Trio ve document1 sahne alacak. Günün son performansında ise yine Balkan Paradise Orchestra sahnede olacak. 

Bu yıl da Parklarda Caz Fenerbahçe’nin programında MasterCard’ın katkılarıyla yine açık hava film gösterimi izleyicilerle buluşacak.

ÜCRETSİZ ETKİLİKLERE BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR

İstanbul Caz Festivali bu yıl, ücretsiz etkinliklerine bir yenisini ekleyerek, Beyoğlu’nun Haliç kıyısında da çeşitli toplulukları izleyiciler ile buluşturacak bir projeyi hayata geçiriyor. Halıcıoğlu Parkı’nda düzenlenecek Ah Şu Cazlar Blues’lar, Türkiye’den ve dünyadan geleneksel müzik ile doğaçlamanın bir araya geldiği başarılı örnekleri sunacak bir gece olarak kurgulandı. 7 Temmuz Pazar akşamı saat 19.30’da gerçekleşecek bu ücretsiz etkinlikte, farklı coğrafyalardan gelen müzik toplulukları, performanslarıyla müziğin evrenselliği ve birleştirici gücünün bir kez daha altını çizecekler. 

İstanbul Caz Festivali’nin tüm programına https://caz.iksv.org/tr adresinden ulaşılabilir. Festival biletleri Biletix satış kanalları ile hizmet bedeli eklenmeden ana gişe İKSV’de.

Uniq Açık Hava Sahnesi cazın çağdaş yorumcularının ve benzersiz seslerinin konserlerine ev sahipliği yapıyor.

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2019 Pazartesi 02:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26