banner17

2. Uluslararası Kadın Kongresi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile İtalya eCampus Üniversitesi iş birliği ile 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Como, İtalya’da '2. Uluslararası Kadın Kongresi' düzenlenecek.

2. Uluslararası Kadın Kongresi

Birincisi Sn. Emine ERDOĞAN'nın  katılımlarıyla 16-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilen I. Uluslararası Kadın Kongresi’nin ikincisi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile İtalya eCampus Üniversitesi (Universita Degli Studi eCampus) işbirliğiyle, 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Como, İtalya’da düzenlenecek. Kongreye birçok ülkeden; hukuk, tıp, mühendislik, edebiyat, iktisat gibi farklı disiplinlerden alanında uzman akademisyenler katılacak. Onur Kurulu’nda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Uşan ile birlikte eCampus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enzo Siviera’nın yer aldığı Kongre’ye ilişkin çalışmalar, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Prof. Dr. Seldağ Güneş Pescke ve eCampus Üniversitesi’nden Prof. Paola Todini başkanlığında yürütülmek.

1.Uluslararası Kadın Kongresinin ana teması “Göç ve Kadın Sorunları” olarak belirlenmiştir. Göç konusu, uluslararası konjonktürde yakın dönemde hem Türkiye hem de İtalya açısından güncel bir sorun teşkil etmekte. Kongrede, göç konusunda her iki ülkenin karşılaştığı ortak sorunlar tespit edilerek çözüm önerileri getirilecek.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile eCampus Üniversitesi işbirliğiyle ‘Göç ve Kadın’ temalı bir Kongre düzenlenmesi, ülkelerin karşılaştığı sorunlar ve üretilebilecek çözümler açısından son derece önemlidir. Bu anlamda II. Uluslararası Kadın Kongresi’nin, uluslararası camiaya büyük katkısı olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 10:55
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20