2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali

İlki 2014 yılında gerçekleşen Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali Istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla yeniden hayat buluyor.

2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali

“Bütün hikâye anlatıcılarının beslendiği kaynak, nesilden nesile, ağızdan ağıza aktarılan deneyimlerdir. Hikayeleri yazıya geçirenler arasında en büyük olanlar, adı sanı bilinmeyen sayısız hikayecinin anlattıklarına en sadık kalanlardır.”
Walter Benjamin
Kâinat çemberler çizerken, varoluşumuzun sağlamasını başka hayatların deneyimlerinde buluyoruz. Her hikâyeyi dinlediğimizde, içimizde bir yerlerde başka bir anlatıcı bize kendi hikayemizi fısıldıyor. Arayışlar, deneyimler, kararlar, hedefler, zorluklar, duygular, savaşlar, anlaşmazlıklar, sorular, cevaplar, aşklar, kurbanlar, yedi başlı ejderhalar, cadılar, yoldaşlar, akıl verenler, kandıranlar, kandırılanlar, şifacılar, dostlar, düşmanlar, tanıdık uzaklar, bilinmeyen yakınlar, hep insanın bir hikayesini anlatıyor.
Kimiz, neredeyiz, nereden gelip nereye gidiyoruz?
İşte tam da bu sorudan yola çıkarak hayat bulan "2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali" sizi farklı hikâyelerin kapılarını açmaya davet ediyor.
İlki 2014 yılında gerçekleşen Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali
Istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla yeniden hayat buluyor.
20-23 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek 2. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, Türkiye ve Avrupa’dan 20’den fazla masalcıyı konuk edecek. 4 gün boyunca; Türkiye ve Avrupanın farklı ülkelerinden hikâye anlatıcıları, 20 anlatı, 6 panel ve 2 atölye ile izleyicisine doyumsuz bir hikaye anlatıcılığı keyfi yaşatmayı hedefliyor.
Sözün büyüsü ile hayal aleminin uçsuz bucaksız evreninin kapılarını benzersiz bir anlatı ve hikâye deneyimi ile aralayacak festival, 20 Mart Çarşamba akşamı İstanbulimpro Sahne’de seyirciyle buluşacak ve 23 Mart Cumartesi akşamı son bulacak.
İnsanlığın anlatma ve söz söyleme dürtüsünün en temel biçimi olan masal ve hikâye anlatıcılığının sırlarla dolu dünyasına adım atmaya hazır olun.
Festival Katılımcıları:

ANASTASIS SARAKATSANOS * ASLI HAZAR * AŞIK ERZADE KAPAN * ARBİL ÇELEN YUCA * BURCU CÜRGÜL * BUSENUR DOĞAN * CHRISTINA MERCKEN * DEMOKAN ATASOY * DENİZ SORUKLU EVREN * EDA BAYRAKTAR * EFE ELMAS * ERSİN ŞEN * EZEL AKAY * FIRAT BİNGÖL * GALİP DURSUN * GİZEM BAŞBUĞA * GÜLÇİN USLU * HANDAN SAATÇİOĞLU GÜRSES * IŞIN BERİL TETİK * KORAY TARHAN * MAHMUT FİKİRSİNDİ * MARIJN VISSERS * SALİH MEHMET İNAN * NAZLI ÇEVİK AZAZİ * ÖZCAN YÜKSEK * ROZA ERDEM * SEBRÎ AGIRÎ * SEÇKİN SARPKAYA * SILA TOPÇAM * TARKAN KORKMAZ * TOLGA ERDOĞAN *


Evvel Zaman İçinde…

Yayın Tarihi: 02 Mart 2019 Cumartesi 01:00
YORUM EKLE

banner19

banner36