12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

Anadolu Mektebi; “Cumhuriyetin Yüzyıllık Birikimi” etkinlikleri kapsamında, 13 Mart 2023 saat 10.00’da Milli Kütüphane Konferans Salonunda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Paneli düzenliyor.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

“Cumhuriyetin Yüzyıllık Birikimi” etkinlikleri kapsamında, 13 Mart 2023 saat 10.00’da Milli Kütüphane Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Panel Programında; Mehmet Akif Ersoy okumalarını tamamlayan üniversite ve lise öğrencilerimiz, “İstiklâl Marşı’nda Milliyet ve Hürriyet Tasavvuru”, “Milli Mücadele ve Mehmet Akif”, “Mehmet Akif’in Dili”, “Mehmet Akif’te Ahlak” başlıklı panel metinlerinin sunumunu gerçekleştireceklerdir. Panel programının ardından Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Saz Sanatçıları eşliğinde solist Ali Toprak Bey’in hazırladığı Mehmet Akif Ersoy şiirlerinden bestelenmiş eserleri dinleyeceğiz.

Anadolu Mektebi, 2015 yılının ikinci yarısında başlayan Mehmet Akif Ersoy okumaları tamamlandığında 2016 yılında Burdur, Isparta, Kastamonu, Aksaray ve Ankara’da düzenlenen bölgesel panellerle Millî Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u anmış ve sonrasında da her yıl 12 Mart ve 27 Aralık tarihlerinde Millî Şairimizi anma ve yıl dönümü programları düzenlemiştir.

Cumhuriyetin ilanının 100. yıl etkinlikleri kapsamında, Anadolu Mektebi “12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı, Anadolu Mektebi öğrencilerinin sunumları ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ile şair-yazar Osman Özbahçe’nin katılım ve değerlendirme konuşmaları ile gerçekleşecektir.

YORUM EKLE

banner36