Yayıncılar Ebubekir Erdem'i dinledi (video)

Basın Yayın Birliği tarafından 9.su düzenlenen 'Ustalarla Sohbet' programı, Erdem Yayın Grubu kurucusu Ebubekir Erdem'i ağırladı. Yayıncılık sektörü temsilcilerinin katıldığı söyleşide Erdem tecrübelerini paylaştı.

Yayıncılar Ebubekir Erdem'i dinledi (video)

Yayın sektörünün duayenlerini buluşturan "Ustalarla Sohbet" programının 9.’su İstanbul'da düzenlendi. Basın Yayın Birliği tarafından hayata geçirilen programın konuğu Erdem Yayın Grubu kurucusu Ebubekir Erdem oldu.

Hareket dergisi ve Dergah Yayınları’yla başlayan macerası Erdem Yayınları’yla devam eden Ebubekir Erdem, kendi yayıncılık tecrübesinin başlangıcını şu ifadelerle anlattı: “Bizim, milliyetçi ve muhafazakarların faydalanacağı kitap sayısı 40’ı geçmiyordu. Yağmur Yayınevi, Bedir Yayınevi falan vardı. Bizim çizgimizde yayın yapan yayınevleri azdı.”

Yayıncılık alanında hizmet veren çok sayıda ismin katıldığı söyleşinin moderatörlüğünü Mehmet Erken yaptı. Ebubekir Erdem, konuşmasında yayıncılık alanında yaşadığı tecrübeleri aktarırken hayat öyküsünden de şu örnekleri verdi: “Erzurum Talebe Yurdu’nda öğrenciydim. Şubat tatilinde öğrenci olmayanlar Erzurum'a geliyordu. Bir arkadaşımın adına bir dergi geldi. Ben de meraklıydım. O arkadaşımla samimi olduğum için bana gelmeyen dergiyi açtım ve böylece Hareket dergisinin ilk sayısıyla tanıştık.”

Ustalarla Sohbet programı, yayıncılık sektörüne hizmet veren farklı isimlerin hikayelerini ve tecrübelerini gün yüzüne çıkarmaya devam edecek.

 

Arzu Hilal Aslanoğlu haber verdi

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 11:43
banner12
YORUM EKLE

banner19