Uğur Derman Üsküp'teydi (Video Haber)

Üsküp'teki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin düzenlediği "Gelenekli Türk Sanatlarına Toplu Bir Bakış" toplantısına Dr. Uğur Derman konuşmacı olarak katıldı.

Uğur Derman Üsküp'teydi (Video Haber)

 

Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, edebiyat ve kültür sohbetleri kapsamında Dr. Uğur Derman'ı konuk etti. "Gelenekli Türk Sanatlarına Toplu Bir Bakış" başlığıyla bir konferans veren Uğur Derman, 115 görüntü eşliğinde hat, ebrû, minyatür, tezhip, çinicilik, sedefkarlık gibi sanatlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sanatın insanları inceltebilmek adına önemli bir vesile olduğuna ve İslam'da nasıl ifade bulduğuna değinen Uğur Derman, ayrıca geleneksel sanatları icra etmek için gerekli olan malzemelerle alakalı da bilgiler verdi. Osmanlı padişahlarının ustalaştığı sanat dalları, söz konusu sanatlardan örnekler içeren mimârî eserler, önemli sanatkarlar ve sanatların zaman içindeki gelişimi hakkında katılımcılara bilgi veren Dr.Uğur Derman, yıllardır geleneksel sanatların gelişimi ve yaşatılmasına gayret ederken, özelde de hat sanatıyla ilgileniyor.

 

 

Esra Hasip bildirdi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2013, 14:06
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13