Türkiye ve dünyayı Devrialem'le keşfedin

12 Kasım 2012'de TRT TÜRK'de yayın hayatına başlayan, Türkiye'nin tek uluslararası kültür sanat programı Devrialem bir yılını doldurdu. Seda Ateş yazdı.

Türkiye ve dünyayı Devrialem'le keşfedin

 

 

Bir süredir sitemizde de bölümlerine yer verdiğimiz, dünyanın farklı coğrafyalarından ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden kültür sanat olaylarını ekrana taşıyan Devrialem programı, 12 Kasım'da 1. yıl özel programı ile ekrana geldi.

Farklı ülkelerin tarihini, kültürünü, geleneklerini, sanatını, sanatçılarını ekrana taşıyan, ülkelerin geleneksel müziklerini, filmlerini ve kültür adamlarını bir araya getiren program, halen Türkiye'nin tek uluslararası kültür sanat programı olma ünvanına sahip.

Haberler 15 farklı ülkeden geliyor

Devrialem, prgram içeriği ve tarihi yarımadayı arkasına alan stüdyosu ile Türkiye'nin tek kültür sanat programı.

Yunanistan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Tunus, Irak, Lübnan, Rusya, Kırgızistan, Bulgaristan, Malezya, Pakistan, Kudüs, İran ve Suriye'den canlı bağlantılar ve özel haberlerle ekrana gelen program, bu ülkeler ile sınırlı kalmıyor. 

Farklı ülkelerin önemli şehirlerini, kültür–sanat olaylarını ve tarihlerini de ekrana getiriyor.

Türkiye’yi ve dünyayı keşfetmek için…

Tarihi yarımadadan Ceren Korkmaz'ın sunumu ile canlı olarak yayınlanan program, Türkiye'nin pek çok şehrini de keşfe çıkarak TRT TÜRK ekranına taşıyor.

 

Devrialem bugüne dek; 327 canlı bağlantı, 2096 haber, sayısız özel röportaj ve stüdyo konukları ile bir yılı geride bıraktı.

Hafta içi her gün saat 15.30 da TRT Türk' de yayınlanan Devrialem, 1. yıl özel yayınını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Seda Ateş yazdı

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 17:46
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13