Tunus'un el emeği bu fuarda (video)

Tunus'ta 32. kez düzenlenen El Sanatları Fuar'ında el emeği ürünler görücüye çıktı. Halılardan takılara, mobilyalardan dekorasyon eşyalarına geniş bir yelpazeye sahip, 800 üreticinin katıldığı fuar, ziyaretçilerini zengin motif ve renklerin eşlik ettiği bir yolculuğa çıkarıyor.

Tunus'un el emeği bu fuarda (video)

Tunus Geleneksel El Sanatları Odası, geleneksel el işlemesi ve sanatlarının gelişimi için faaliyetlerini sürdürüyor. Mart ayında düzenlenen etkinliklerden sonra, Nisan ayında da Tunus’ta el sanatlarıyla alakalı bir başka fuar gerçekleşiyor.

24 Nisan'da açılan Tunus El Sanatları Fuarı’nın bu yıl 32.si düzenleniyor. Fuar 3 Mayıs'a kadar sürecek. Her yıl Nisan ayının son haftasında, Kram Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen geniş kapsamlı fuarda, Tunus el sanatları görücüye çıkıyor.

Mart ayında da Medine Çarşısı'nda düzenlenen canlı atölye etkinliklerine imza atan oda, el sanatı ürünlerin satılması için de esnafına yardımcı oluyor. Kram Fuar Merkezi'ne Tunus halkının gösterdiği ilgi, el sanatlarına verilen değerin ne denli fazlaca olduğunu gösteriyor.

El dokuması halılar, el işlemesi çeyizlik eşyalar, dekorasyon malzemeleri, takılar ve mobilyaların olduğu fuarda, Tunus geleneksel el sanatlarının en son modellerini alıcılarına sunuyor. Yaklaşık 800 üreticinin katıldığı fuarda, tüm stantlar el işlemesi ürünlerin en başarılı örneklerini barındırıyor.

Fuar alanında genel olarak Tunus'un motif ve renk cümbüşünü izlemek, her stantta en modern tasarımlara rastlamak mümkün. Fuar alanında bu yılın onur konuğu olan Cezayir el işlemeleri eserlerine, 25 bin metrekarelik alan ayrılarak, her iki ülke arasındaki ortak estetik anlayışlar ve benzerlikler gözler önüne seriliyor.

 

Zahit Kaplan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 10:54
YORUM EKLE

banner19

banner13