Tunus'ta alaylı bir sanatçı: Durra Bulila (video)

Tunuslu takı sanatçısı olan Durra Bulila, kağıt üzerinde tasarladıklarını değerli taşlar ve gümüşle buluşturuyor. Sanatçının herhangi bir eğitim almadan hazırladığı aksesuar ve süs eşyaları beğeni topluyor.

Tunus'ta alaylı bir sanatçı: Durra Bulila (video)

Tunuslu takı sanatçısı Durra Bulila, önce şekilleri kağıtlara döküyor, ardından gümüş, usta ellerde işleniyor. Bulila ortaya birbirinden renkli ve değerli takılar çıkarıyor.

Durra Bulila, yıllardır bu işler içinde olduğunu ve herhangi bir eğitim almadığını söyledi. Bulila şu şekilde konuştu: "Yıllardır bu işin içindeyim, sanat eğitimim yok. Bu sanatı kendi kendime öğrendim. Birçok çalışma yaptım, binlerce takı ortaya çıkardım. İşimi severek yapıyorum."

Bulila, Tunus’taki atölyesinde sanatını icra ediyor. Geçimini de bu işten sağlıyor. Ağırlıklı olarak dini motifler kullanan Bulila konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çalışmalarımda ağırlıklı olarak dini motifler kullanıyorum. Ay ve yıldız motiflerine de takımlarda sık sık yer veriyorum. Eşim de buna benzer bir iş yapıyor. Uzun zamandır beraber çalışıyoruz. Ben tasarladığım çalışmanın çizimini yapıyorum ve eşime veriyorum. Eşim de, gerekli malzemeleri temin ediyor. Sonra ben takıyı hazırlamaya başlıyorum."

Bulila'nın hazırladığı eşyalar arasında yüzük, kolye ve küpeler yer alıyor. Aksesuarların yanı sıra Durra Bulila, gümüşten yaptığı süs eşyalarını da atölyesinde satıyor.

 Yusuf Sami Kamadan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 13:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26