Tiran'da kitap ve sanat festivali (video)

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da da kitap ve görsel sanatlar fuarı vardı. Müzik dinletileri ve sergilerin de gerçekleştirildiği fuarda Arnavutlar kültür ve sanata doydu

Tiran'da kitap ve sanat festivali (video)

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bir hafta boyunca kültür sanat rüzgârı esti. Kitap ve görsel sanatlar fuarı Arnavutluk’un dört bir yanından gelen sanatseverleri buluşturdu. Ulusal müzede düzenlenen fuara Kosova, Makedonya, Karadağ ve Arnavutluk'tan çok sayıda yayınevi katıldı.

Standlardaysa en son yayımlanan ve Arnavut okurların büyük ilgi gösterdiği eserler yer aldı. Kitap fuarı kapsamında görsel sanat örnekleri de sunuldu. Modern temalı 3 kısa filmin gösterimine ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

Dünyaca ünlü sanatçıların yanısıra genç isimler de festival aracılığıyla çalışmalarını sergileme fırsatı buldu. Köklü Arnavut kültürünü temsil eden geleneksel kıyafetler de fuarda yerini aldı. Sanatın farklı dallarının sergilendiği fuarın dört bir yanında farklı sürprizler vardı. Müzisyenler fuar ziyaretçilerine eğlenceli anlar yaşattı.

Farklı ülkelerden sanatçıları ve sanatseverleri Tiran'da buluşturan kitap ve görsel sanatlar fuarı, ödül töreni ile son bulacak. Bu yıl dağıtılacak ödüller geçtiğimiz yıl yaşama veda eden Arnavut yazar ve çevirmen Ardian Klosi'nin adıyla verilecek.

 Rina Gurgule haber verdi

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 10:34

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26