Ramazan Kayan Priştine'de Konuştu (video)

Kosova’nın başkenti Prizren'de ‘Değişen Dünyada Bizim Sorumluluklarımız’ başlıklı bir konferans düzenlendi. İlahiyatçı yazar Ramazan Kayan'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansı takip edenler arasında Prizren İslam Birliği Başkanı Besim Berişa da vardı.

Ramazan Kayan Priştine'de Konuştu (video)

Kosova'nın tarihi kenti Prizren'de ilahiyatçı yazar Ramazan Kayan bir konferans verdi. "Değişen Dünyada Bizim Sorumluluklarımız" başlıklı konferansa ilgi yoğundu. Kayan'ı dinlemeye gelenler arasında Prizren İslam Birligi Başkanı Besim Berişa'nın yanı sıra Kosovalı din adamları ve siyasiler de vardı.

Prizren İslam Birliği, Arasta Derneği ve Anadolu Platformu tarafından düzenlenen konferansta Kayan, dünyanın farklı bölgelerinde Müslümanlara yapılan zulumden de bahsetti. Balkan ülkelerinin Türkiye ve Müslümanlar için önemine değindi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Prizren İslam Birliği Başkanı Besim Berişa da bir konuşma yaptı. Berişa konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Mübarek üç aylarda yine halkımızla birlikte olmak mutluluk verici. Bugün araştırmacı ve yazarlardan Ramazan Kayan’ın burada olması ve güzel sohbetini bizimle paylaşması, hem biz hem de halkımız tarafından beğeniyle karşılandı. Bu mübarek günlerde Müslüman kardeşlerimizle yeni etkinliklerimizde birlikte olmaya gayret göstereceğiz. Yine sadece konferanslar değil, konserlerle de Müslüman kardeşlerimize beraber olacağız.”

Bosna'da verdiği konferansın ardından Kosova'ya gelen Ramazan Kayan'ın bir sonraki konferansının Makedonya'da yapılması planlanıyor.

 

Gülay Krasniç

Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:40 Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 14:40
banner25
YORUM EKLE

banner26