Mutlu sonla biten bir aile dramı: Nefesin Yeter (video)

Bayrampaşa Belediyesi ve Bi Sanat Platformu işbirliğiyle bir müzikal tiyatro oyunu düzenlendi: 'Nefesin Yeter'. Amatör ve profesyonel oyuncuları sahnede buluşturan müzikal, hem çocuklar hem yetişkinleri hedef alıyor.

Mutlu sonla biten bir aile dramı: Nefesin Yeter (video)

Bayrampaşa Belediyesi ve Bi Sanat Platformu işbirliğiyle "Nefesin Yeter" adlı müzikal oyun sahneye taşındı. Oyunun galası Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Merakla beklenen oyunun ilk gösterimine tiyatroseverlerin ilgisi yoğundu. Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden oyun Bi Sanat platformunun amatör ve profesyonel oyuncularını sahnede buluşturdu.

Nadir Ersoy’un kaleme aldığı ve yönetmenliğini Vugar Aliyev'le paylaştığı oyun 5 yıllık bir çalışmanın ürünü. Ersoy, yazdığı "Nefesin Yeter" adlı oyunla alakalı şunları söyledi: “Oyunun adı ilk olarak 'Nefesin Yeter Baba'ydı. Daha sonra 'Nefesin Yeter' diye kısalttık. Daha metaforik bir ad olsun istedik.

Günde 118 bin kez nefes alıyoruz. Nefes almamızı sağlayan Rabbimize hamd u senalar olsun. Bu nefes gerçekten birbirimiz için de çok önemli. Sadece kendimiz için değil, bazen çok sevdiğimizin nefesi bile bizi mutlu ediyor. Ömer Seyfettin'in Kaşağı'sından çok etkilenmiştim ben. Çok trajik bir sonla bitiyordu, çok üzülmüştüm. Yine ondan esinlenerek böyle mutlu bir sonla biten bir aile dramı düşündüm. Bu ne çocuk oyunu olsundu ne de yetişkin oyunu olsundu. Hem anne-babaların hem de çocukların ağız tadıyla izleyebilecekleri bir şey çıktığını düşünüyorum.”

"Nefesin Yeter" oyunu, babalarını Filistin'e gönderen bir anne ve 3 çocuğun yaşadığı dramı konu alıyor. İçerisinde büyük sırlar saklayan büyülü bir ormanda geçen oyun, seyirciye heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir macera da sunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin repertuarına alınan oyun 2016 sezonu boyunca sahnelenecek.

 

Arzu Hilal Aslanoğlu haber verdi

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 16:38 Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 16:38
banner25
YORUM EKLE

banner26