Müslümanca bir şehircilik modeli kurulmalı (video)

Dünya Bizim internet sitesinin halka açık olarak düzenlediği buluşmalarının bu ayki konusu: 'Yaşadığımız Şehirler' idi. Şehirlerin sorunları ve projelerin konuşulduğu toplantıda ev ve aile temasına da yer verildi.

Müslümanca bir şehircilik modeli kurulmalı (video)

Bahçelievler Belediyesi'nin de katkılarıyla düzenlenen "Dünyabizim Buluşmaları'', Bahçelievler Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Her ay farklı alanlarda söz sahibi insanların konuk edildiği etkinliğin bu ayki konusu, 'Yaşadığımız Şehirler' idi.

Prof. Dr. İbrahim Baz'ın moderatörlüğünü üstlendiği söyleşiye, Celaleddin Akça, Mehmet Şimşek Deniz ve Semih Akşeker konuşmacı olarak katıldı. Program, etkinlikle ilgili yapılan sokak röportajlarıyla başladı.

Şehir temalı buluşmada, ''İnsani açıdan nasıl bir şehirde yaşamalıyız?", "Kadim değerlerimiz çerçevesinde bizim şehirlerimiz nasıl olmalı?" sorularına da cevap arandı. Semih Akşeker, günümüz şehircilik anlayışının tamamlanabilmesi için Müslümanca bir şehircilik modelinin canlandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Konuşmasında İstanbul’un mevcut problemlerinden bahseden Mehmet Şimşek Deniz, yapılması gerekenler konusunda önerilerde bulundu. Celaleddin Akça ise, şehri oluşturan unsurlardan biri olan ev ve aile teması üzerinde durdu.

Etkinliğin video kaydı için tıklayınız: http://www.dunyabizim.com/iyihaberler/20378/video-dunyabizim-bulusmalari-yasadigimiz-sehirler.html

 

Yusuf Sami Kamadan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 11:13
YORUM EKLE

banner19