Murat Filinte'den yeni sergi: Eve Giden Yol (video)

Fotoğraf sanatçısı Murat Filinte, İstanbul'da ''Eve Giden Yol'' adlı bir sergi açtı. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyarete açılan sergide; Türkiye'nin farklı bölgelerine ait kareler var.

Murat Filinte'den yeni sergi: Eve Giden Yol (video)

Fotoğraf sanatçısı Murat Filinte'nin kişisel sergisi Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyarete açıldı. "Eve Giden Yol" adlı sergideki fotoğrafların çoğu Göreme ve Ürgüp gibi Türkiye'nin turistik bölgelerinde çekildi.

Filinte'nin uluslararası platformlarda Türkiye'yi temsil eden fotoğrafları  sergi vesilesiyle ilk kez bir araya geldi. Sergi, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde doktora çalışmasını devam ettiren sanatçının 15 yılı aşkın çalışmasının ürünü. Serginin küratörlüğünü üstlenen Mehmet Lütfi Şen, sergiyi İstanbullularla buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şen konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Siyah beyaz fotoğrafın üst düzey temsil edildiği bir sergideyiz aslında. Çünkü bu tarz büyük emek verilmiş sergilere çok az rastlanılıyor. Buradaki fotoğrafların tamamı 25 asa özel filmlerle, orta format makineyle çekilmiş ve yaklaşık olarak burada 20 yıllık bir emekle karşı karşıyayız.”

Açıldığı günden bu yana yoğun ilgi ile karşılanan sergi çok sayıda sanatsever tarafından ziyaret edildi. "Eve Giden Yol" sergisi, 10 Aralık’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde fotoğraf sanatına ilgi duyan fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

 

Yusuf Sami Kamadan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:51
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13