Kudsi Erguner'den Beyrut'ta konser (video)

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta neyzen Kudsi Erguner, Suriyeli sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı. Sufi müziği örneklerinin seslendirildiği konser, izleyenleri büyüledi.

Kudsi Erguner'den Beyrut'ta konser (video)

Neyzen Kudsi Erguner, Lübnan'da Suriyeli sanatçı Vaid Buhassun ile beraber bir konser verdi. İki sanatçıya Türkiye ve Suriye'den de iki ensemble eşlik etti. İzleyenleri büyüleyen konser Beideddin Festivali kapsamında gerçekleştirildi.

Beideddin Festivali organizatörü Hala Şahalin, konser hakkında şöyle konuştu: "Bugün çok önemli bir Türk müzisyen neyzen Kudsi Erguner'i misafir ediyoruz. Daha önce de buradaydı. Fakat bu kez daha farklı bir tarzla ortaya çıktık. Erguner, Konya'dan gelen müzisyenlerle sahne alıyor ve ona da Suriyeli şarkıcı Vaid Buhassun eşlik ediyor."

Sufi müziğinin yanı sıra Türk sanat müziği ve Arap müziklerinin de yankılandığı gecenin konukları arasında Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız da vardı. Özyıldız şu ifadeleri kullandı: "Bugün uluslararası alanda tanınan değerli sanatçımız Kudsi Erguner'i dinlemeye geldik. Kendisi yalnız olmayacak. Ona Türkiye'den ve Suriye'den sanatçılar da eşlik edecek. Ramazan ayının anlamına uygun bir şekilde güzel bir konser izleyeceğiz."

İki saat süren konsere ilgi büyük oldu. Biletleri günler öncesinden tükenen etkinliği izleyenler beğenilerini ifade etti.

Sadece Lübnanlılar değil ülke basını da konsere büyük ilgi gösterdi. Basında, Ergüner'in, antik ve dünya müziği alanında bir yıldız olduğu belirtildi.

 Hasan Esen haber verdi

YORUM EKLE

banner36