Kosovalı gençler el ele (video)

Prizrenli lise öğrencileri, ''Tüm Gençler El Ele'' adlı bir projeye imza attı. Proje için sahneye ilk kez çıkıp, Rumeli türküleri söylediler ve halk oyunları oynadılar.

Kosovalı gençler el ele (video)

Prizrenli lise öğrencileri, aylardır süren bir çalışma ile ortaya çıkan tiyatro oyunları ve konserler düzenledi. Prizrenli Edin Kude'nin başlattığı projenin adı “Tüm Gençler El Ele”. Projenin amacıysa, hiçbir derneğe bağlı kalmadan, Prizrenli gençlerin kendi ayaklarının üstünde durabileceklerini kanıtlamak.

Etkinliğin koordinatörü Edin Kude faaliyetler hakkında şunları söyledi: “Bu akşamki etkinliğin amacı biz gençlerin Kosova'da, Prizren'de ya da başka bir yerde bir kuruma bağlı olmadan da birşeyler yapabileceğimizi göstermekti.”

Etkinlik kapsamında ilk defa sahneye çıkan gençler, heyecanlarını gizlemeyedi. Yaklaşık 2 saat süren “Tüm Gençler El Ele” etkinliğinde Rumeli türküleri ve halk oyunları da sergilendi. Ülkede ilk defa başlatılan proje büyük ses getirdi, biletlerin tamamı satıldı.

Tüm Gençler El Ele projesinin ilerleyen günlerde Kosova'nın diğer kentlerinde hayata geçirilmesi için, çalışmalara şimdiden başlandı.

 

Gülay Krasniç haber verdi

Yayın Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 10:59 Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 10:59
YORUM EKLE

banner19

banner36