Kosova'da engelliler için fotoğraf kursu (Video Haber)

Kosova'nın tarihî şehri Prizren'de toplumsal ve kültürel faaliyetlerin adresi Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin açtığı engellilere yönelik fotoğrafçılık kursu büyük alaka gördü.

Kosova'da engelliler için fotoğraf kursu (Video Haber)

 

Farklı ülkelerde faaliyet gösteren Yunus Emre Türk kültür merkezlerinde sosyal ve kültürel faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Kuruluşundan bu yana çok sayıda faaliyete imza atan Prizren Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde özel bir proje daha başladı. Şehrin merkezinde açılan ve üç ay sürecek fotoğrafçılık kursunun 8 öğrencisi bulunuyor. Kursun ilk günlerinde fotoğraf makineleriyle tanışan öğrenciler stüdyoda ilk çekimlerini gerçekleştirdiler. Kısa sürede büyük ilerleme kaydeden öğrenciler her gün yeni bir şey öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Eğitime katılan öğrenciler "Kursa dâhil olmaktan çok memnunuz. Bu hayatta bizler de varız ve çekeceğimiz fotoğraflarla kendimizi kanıtlamış olacağız. Bize bu imkânı sunan Yunus Emre Kültür merkezine bu sebeble teşekkür ediyoruz. Bizler için de bir şeyler yapılıyor olması bizleri ziyadesi ile sevindiriyor. Fotoğrafla uğraşmaktan çok keyif alıyoruz" diyorlar.

Üç ayın sonunda eğitimini tamamlayan öğrencilere düzenlenecek bir merasimle sertifikaları takdim edilecek. Kurs süresince çekilen fotoğraflar Prizren Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

 

 

Gülay Krasniç haber verdi

Yayın Tarihi: 25 Eylül 2013 Çarşamba 16:44 Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2013, 16:44
banner25
YORUM EKLE

banner26