Kadem ödülleri sahiplerini buldu (video)

Türk musikisi alanında Türkiye’nin en önemli süreli yayınlarından biri olan Kadem musiki ve edebiyat dergisi, 5. yılını Kadem Kültür Sanat Ödülleri'yle kutladı.

Kadem ödülleri sahiplerini buldu (video)

Kadem kültür ve musiki dergisinin yayıncı kuruluşu AKDEM’in verdiği “Kadem Kültür Sanat Ödülleri’’ Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Musıki alanında Prof. Dr. Ruhi Ayangil, Doç. Dr. Cenk Güray ve Yüce Gümüş, edebiyat ve dil alanında İlhan Ayverdi ve Gülmisal Gürsoy ödül alırken, hayat boyu başarı ödülü ise vefatının 20. yılında merhum bestekar Bekir Sıdkı Sezgin’e ithaf edildi.

Törende İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu Doç. Dr. Murat Salim Tokaç’ın sanat yönetmenliğinde bir konser de vardı. Kadem dergisi yazı işleri müdürü Nevnihal Bayar 5. yılını kutlayan derginin amacının Türk musikisine hizmet etmek olduğunun altını çizdi. Bayar konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Biz çok şükür gayret kemerin kuşanarak 5. yıla kadar geldik. Bizim için çok büyük bir gurur. 5. yıl olduğu için tabi sanki bir çocuğumuz oldu ve 5 yaşına geldi. Bugün onun doğum gününü kutluyormuş gibiyiz. Bizim için çok önemli. Elimizden geldiği kadar, edebiyat, musiki ve dil alanında hizmet eden isimleri mükafatlandırmak istedik. Ödüller ufak olsa da bizim için çok değerli. Bu insanları, sanatkarları edebiyat ve kültür üzerine çalışan insanları taltif etmek çok mühim. Ödüllerin maddi değerinden ziyade manevi değeri bizim için çok yüksek."

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen programa çok sayıda İstanbullu sanatsever de katıldı.

 

Arzu Hilal Aslanoğlu haber verdi

Yayın Tarihi: 03 Aralık 2015 Perşembe 13:15 Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 13:15
banner25
YORUM EKLE

banner26