İstanbul'un Yüzleri nerde duracak bilmiyoruz (video)

Son dönemde yayınlarıyla dikkat çeken Kültür A.Ş proje Müdürü Fatih Yavaş, çalışmalarını, İstanbul'un Yüzleri kitaplarını ve Eminönü'nde açılan İstanbul'un Kitapçısı'nı anlattı.

İstanbul'un Yüzleri nerde duracak bilmiyoruz (video)

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 1989'dan bu yana kültür hizmeti veren Kültür A.Ş. düzenlediği etkinliklerin yanı sıra yayınlarla da adından söz ettiriyor. İstanbul'un köklü tarihi ve zengin medeniyetini konu alan yayınlar İstanbul Kitapçısı'nda okurlarla buluşuyor.

Efsanelerden ressamlara, türbelerden yalılara İstanbul'un değerleri "İstanbul'un Yüzleri" kitap serisinde bir araya geliyor. "İstanbul'un Yüzleri" serisinin 72'ye ulaştığını söyleyen Kültür A.ş. proje müdürü Fatih Yavaş, 6 çalışmanın ise hazırlık aşamasında olduğunu vurguladı. Yayın hazırlığındakilerle birlikte İstanbul'un Yüzleri kitaplarının sayısının 78'e çıkacağını ifade eden Yavaş, "Nerede duracağını biz de kestiremiyoruz. Yüzler serisi içerisinde çıkan çok özel kitaplarımız var. Yenileri de eklenecek" diye konuştu.

Şehrin kültürel nabzını tutan yayınların yanı sıra, çocuklara yönelik kitaplarla İstanbul'u erken keşfetme imkanı da sunuluyor. Kültür A.Ş'nin geniş bir yayın yelpazesi olduğunu söyleyen Fatih Yavaş şöyle konuştu: "7'den değil, boyama çağından 77'ye kadar insanların keyifle okuyacağı kitaplar çıkartmaya çalışıyoruz. Boyama kitapları ve Emre serisi. Bahsettiğim seride Emre İstanbul'u Dolaşıyor, Emre Sultanahmet'te gibi kitaplar var. Bunun dışında öğrencilere İstanbul'u sevdirecek Kız Kulesi Efsanesi, İstanbul Efsaneleri gibi seri devam ederken yetişkin yayınlarımız, kültür sanat ve içinden İstanbul geçen bütün kitaplar kategorize ediliyor."

Kültür A.Ş projesi olan 1453 İstanbul'un Fethi oyunu ise şehrin tarihi karakterlerini teknolojik düzeye taşıyor. Oyun ücretsiz olarak indirilebiliyor. Kültür A.Ş, hem İstanbullulara hem de turistlere hizmet veren, çay, kahve servis edilen ve hediyelik eşya satılan Eminönü'ndeki İstanbul Kitapçısı'nı şehrin farklı bölgelerine de taşımayı planlıyor.

 Tuğçe Özerdem haber verdiGüncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 11:02
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26