İmam hatipler bilim ve sanatta yarıştı (video)

İstanbul'da İmam Hatip Liseleri Bilim, Sanat ve Kültür Günleri isimli bir faaliyet gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen etkinlik için farklı Anadolu imam hatip liselerinde eğitim gören öğrenciler yarıştı.

İmam hatipler bilim ve sanatta yarıştı (video)

Bilim, sanat ve kültürün çeşitli konularında imam hatip liselerinde okuyan öğrenciler kıyasıya yarıştı ve maharetlerini ortaya koydu. İstanbul'da "İmam Hatip Liseleri Bilim, Sanat ve Kültür Günleri" başladı.

Bu yıl ilki düzenlenen etkinlikte afiş, bilim ve teknoloji, dergi, ebru, fotoğraf, hüsn-i hat, karikatür, kısa film, resim ve tezhip gibi farklı alanlar vardı. Programa, İstanbul'daki farklı Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenciler açılan standlarda 2 gün boyunca eserlerini sergiledi.

Etkinlik, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı ve TÜRGEV işbirliğiyle hayata geçirildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi, ödüller düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki törene katılım yoğundu. Kısa film dalında Maltepe Şehit Er Çağlar Mengü İmam Hatip Lisesi’nden Kaan Kodaz ve Onurhan Sarı’nın hazırladığı “Sürgün” adlı film birinci oldu. Ödül töreninde bu film de gösterildi.

İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Sanat ve Kültür Günleri'nin gelecek yıl Anadolu'nun farklı şehirlerine de yayılarak devam etmesi planlanıyor.

 

Yusuf Sami Kamadan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 10:48
YORUM EKLE

banner19