'Evsizler' Temalı Kısa Filmler Ödüllendirildi (video)

Genç Öncüler Derneği tarafından Sinefesto'nun katkılarıyla düzenlenen ‘evsizler’ temalı kısa film yarışmasının ödül töreni bu haftasonu Ali Emiri Kültür Merkezi’ndeydi. Yarışmada Bünyamin Duranoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği Deli Seyfullah Destanı adlı film birinci oldu.

'Evsizler' Temalı Kısa Filmler Ödüllendirildi (video)

Genç Öncüler Derneği tarafından Sinefesto'nun katkılarıyla bu yıl ilk kez düzenlenen ‘evsizler’ temalı kısa film yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Toplamda 50 filmin katıldığı yarışmada "Ev", "Mama", "Misafir", "Kesik", "Ölüler Parkı", "Mülksüzler", "Adem'in Hikayesi", "Yağmurlu Bir Gece", "Bir Varmış Bir Yokmuş" ve "Deli Seyfullah Destanı" isimli filmler finale kalmaya hak kazandı. Finale kalan filmler, Mahmut Fazıl Coşkun, İhsan Kabil, Tarık Tufan, Cihan Aktaş ve Abdülhamit Güler tarafından değerlendirildi.

Ali Emiri Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreni Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Protokol konuşmalarının ardından mansiyon ve jüri özel ödülleri takdim edildi. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda "Mama", "Yağmurlu Bir Gece", "Bir Varmış Bir Yokmuş", "Adem'in Hikayesi" ve "Ev" filmleri mansiyon ödülüne layık görüldü. "Mülksüzler" filmiyle Ahmet Bikiç jüri özel ödülünün sahibi oldu.

Mazhar Yıldız'ın yönetmenliğini yaptığı "Ölüler Parkı" üçüncü olurken, İhsan Orçun Miroğlu'nun "Kesik" filmi ikinciliği kazandı. Yarışmanın birincisi ise Bünyamin Duranoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği "Deli Seyfullah Destanı" adlı film oldu.

Genç Öncüler kısa film yarışması kapsamında ‘mülteciler’ temalı bir de sergi düzenlendi.

 

Arzu Hilal Aslanoğlu

 

Yayın Tarihi: 27 Nisan 2016 Çarşamba 15:48 Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 15:48
YORUM EKLE

banner19

banner36