Erbil'e yeni radyo istasyonu (video)

Erbilli Türkmenler'in sesi olmaya aday yeni bir radyo yayına başladı. Erbil Radyosu'nun açılışına, çok sayıda Türkmen ve Kürt siyasetçi katıldı. Simla Yerlikaya yazdı.

Erbil'e yeni radyo istasyonu (video)

 

 

Erbilli Türkmenler, yeni bir radyoya kavuştu. Açılışına çok sayıda Türkmen ve Kürt siyasetçinin katıldığı radyonun resmi yayınını ise, Kürt Yönetimi Kültür Bakanı Kava Mahmud Şakir ve Türkiye’nin Erbil Başkonsolsu Mehmet Akif İnam birlikte başlattı.

4 dilde yayın yapacak

15 gün boyunca test yayını yapacak olan radyo, 4 dilde yayın yapacak. Türkmence, Türkçe, Kürtçe ve Arapça programlar ve şarkılar Erbil Radyosu ile dinleyicilere ulaşacak.

Radyonun müdiresi Songül Kasapoğlu, "Bizim öncelikli amacımız Türkmence yayın olacak. Tabii müzik ve diğer çeşitli programlarımız var. Biz bu radyo ile yeni kesime seslenmek. 98.2 frekansında yayın yapacak olan radyomuz, Erbil’de çok sevilen Türk sanatçılara da yer verecek. Erbil'de en sevilen Türk şarkıcılar, İbrahim Tatlıses ve Sibel Can. Bu iki şarkıcı bizim radyomuzdan sıklıkla duyulabilecek," diye konuştu.

Şimdilik yalnızca Erbil’de

Erbil Radyosu, bir süredir yayınlanan Erbil Gazetesi ile aynı binada çalışmalarını sürdürecek. Şu an için sadece Erbil’de dinlenebilen radyo, zamanla, başta Kerkük olmak üzere, farklı bölgelere de yayınını genişletmeyi hedefliyor.  

 

 

Simla Yerlikaya yazdı

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 14:58
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26