Dünya Dergileri Sirkeci Tren Garı'nda (video)

Uluslararası Dergi Fuarı, İstanbul'da yedinci kez kapılarını açtı. Tarihi Sirkeci Garı’ndaki fuara 20 ülkeden 305 dergi katılıyor. ''Eleştiri mi, linç mi?" temasıyla düzenlenen serginin onur konuğu Haksöz dergisi. Uluslararası Dergi Fuarı 15 Mayıs’a kadar sürecek.

Dünya Dergileri Sirkeci Tren Garı'nda (video)

Türkiye Dergiler Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı 7’inci kez Sirkeci Tren Garı’nda kapılarını açtı. 20 ülkeden 305 dergi fuarda stand açtı. Fuarın bu yılki ana teması  ''Eleştiri mi, linç mi?'' olarak belirlendi.

Fuar Türkiye'den çok sayıda derginin yanı sıra Almanya, Afganistan, Bosna Hersek, İran ve Filistin gibi ülkelerden geniş bir katılımcı kitlesine sahip. Filistin’de yayın yapan Samah dergisinin editörü Dr. Abeed Khouja, fuar hakkında şu şekilde konuştu: ''Bugün bu fuarda olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Dergimiz Samah Filistin'de en yaygın okunan ve çocuk gelişimini ele alan bir dergi. Dergimizde çocukların zihinsel gelişimine yardımcı olan muhtelif konulardan, güzel ahlak sahibi olmaya kadar farklı başlıklardan bahsetmeye önem veriyoruz. Aynı zamanda Kudüs hakkında, Kudüs'ün şehirleri hakkında bilgiler içeriyor dergimiz. Bu sayede çocuklar yaşadıkları şehir hakkında, şehrin adının anlamı hakkında fikir sahibi olabiliyor.''

7’inci Uluslararası Dergi Fuarı’nın bu yılki onur konuğu 300’üncü sayısını çıkaran Haksöz dergisi. İlmi Etüdler Derneği tarafından hazırlanan “İslamcı Dergiler Sergisi” ve “Haksöz'le 25 Yıl 300 Sayı” sergisi de fuarda yer alan etkinliklerden.

Okullara yönelik dergilere özel bölümlerin ayrıldığı fuarda Türkiye'nin farklı bölgelerinden okul dergilerini bulmak da mümkün. Fuar, 15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan ''Uluslararası Dergiciliğin Ödülleri'' töreniyle sona erecek.

 

Arzu Hilal Aslanoğlu

Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2016 Cumartesi 11:13 Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 11:13
banner25
YORUM EKLE

banner26