Dünya Bizim ödülleri törenle verildi (video)

Ülkemizin her gün güncellenen en geniş içerikli kültür ve sanat haber portalı Dünya Bizim, CNR Yeşilköy Kitap Fuarı'ndaki standında düzenlediği törenle yazarlarını ödüllendirdi.

Dünya Bizim ödülleri törenle verildi (video)

 

Yeşilköy CNR EXPO Fuar Merkezi'nde açılan CNR Kitap Fuarı'nın katılımcılarından biri; Türkiye ve dünyada kültür ve sanata dair gelişmelerini özel haberler ve videolarla duyuran Dünya Bizim web sitesiydi. Bugüne kadar 15 binden fazla haberin yer aldığı site fuarda düzenlediği törenle yazarlarını ödüllendirdi.

Törene, Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün ve İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili de katıldı. Dunyabizim.com editörlerinden Kerem Abadi, hedef kitlenin tüm Türkiye ve tüm dünya olduğunu, bunu hem okur hem yazar olarak hedeflediklerini ifade etti. Kerem Abadi şöyle konuştu: "Tüm dünyayı, tüm Türkiye'yi hedefliyoruz, hem okur, hem haber olarak. Böyle bir angajmanımız var. Öğreten ve değer katan insanların internet ortamında pek bilgilendirilmediklerini fark ettik ve bilgilendirmek istedik. 6 yazarımız bu noktada ödül aldı. İnternette en çok okunan ve paylaşılan kişiler kendileri. Haber ve yazıları çok okunan arkadaşlarımızı bu şekilde ödüllendirmek istedik."

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ise, İstanbul'un ikinci bir kitap fuarına daha sahip olmasının çok sevindirici olduğunu ve bu fuarda dunyabizim.com'un da temsil edilmesinin olağanüstü bir güzellik olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ahmet Bilgili şöyle konuştu: "Ben bugün çok sevinçliyim. Çünkü, İstanbul ikinci bir kitap fuarını kazandı. İstanbul dünyanın kültür başkenti. Bu şehre bir kitap fuarı asla yeterli değildi. Hatta şimdi de yeterli değil, daha fazlası olabilir. Çünkü kitabın hiçbir zaman modası geçmiyor, geçmeyecek de.

Kitapların yanı sıra dunyabizim.com'un da bu fuarda temsil edilmesi olağanüstü güzel bir şey. Zira dunyabizim.com'un takipçileri, bilirler ki burada gerçekten iyi haber ver kültürel ilişkinin haberi var."

Kimler ödül aldı?

Dunyabizim.com'un 2013 yılında en çok okunan yazar ödülünü, Mustafa Nezihi Pesen'e Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün takdim etti. Mustafa Nezihi Pesen, ödülünü aldıktan sonra "Benim yaptığım bir haber, en çok okuyucuya ulaşan ve sosyal medyada en çok paylaşılan bir haber olmuş. Böyle bir sürpriz şaşırtıcı oldu. Hem bu fuara gelmek, hem de ödül almak sevindirici” diye konuştu.

Bestekar ve hanende Mehmet Kemiksiz ile Ramazan ayı dolayısı ile yaptığı ve çok paylaşılan haberlerden olan özel röportajı dolayısıyla Fatma Toksoy'a takdim edilen ödülü ise Kerem Abadi verdi. Toksoy, "Çok heyecanlandım. Çok okunmak çok güzel bir şey. İlk defa kayıt cihazıyla yaptığım bir röportajdı. Daha önceki röportajlarım öyle değildi. Mehmet Kemiksiz Hocam'la röportaj yapmak da çok büyük bir zevkti."

Dunyabizim.com'un en genç habercisi Fatma Mizan ise ödülünü Türkiye Yazarlar Birliği kurucularından Ahmet Kot'tan aldı.

Dünya Bizim sitesinin ödüllendirdiği habercileri bu isimlerle sınırlı değil. Ödül alan Ahmet Serin, Mustafa Everdi ve Mustafa Uçurum'un ödülleri ise, İstanbul dışındaki ikametlerine gönderildi.

 

 

 Tuğçe Özerdem haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 11:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26