Devriâlem'e Aşura Basın Ödülü (video)

TRT Türk Devriâlem programı, Caferiyol Dergisi tarafından verilen geleneksel "Aşura Basın Ödülleri"nde, bu yıl iki ödüle birden layık görüldü. Tuğçe Özerdem yazdı.

Devriâlem'e Aşura Basın Ödülü (video)

 

 

Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin’in ile ailesi ve arkadaşlarından 71 kişinin, Kerbela'da şehit edilişinin 40. günü olan Erbain töreninde, binlerce kişi İstanbul'da bir araya geldi.

Törende, Caferilik İnancını Tanıtma, Araştırma ve Eğitim Derneği'nin resmi yayın organı Caferiyol Dergisi tarafından verilen, geleneksel "Aşura Basın Ödülleri" de sahiplerini buldu.

Halkalı'daki evrensel “Aşura Matem Merasimi”ni, en nitelikli şekilde dünyaya yansıtan yerli ve yabancı medya kuruluşlarının temsilcileri ödüllendirildi. "En İyi Görüntülü Haber" dalında birincilik ödülüne Devriâlem’de yayınlanan haberi ile  TRT Türk ve sitemizin muhabiri Eda Sinem Bakioğlu ve kameraman Cem Tiryaki layık görüldü.

Program Kur’an tilavetiyle açıldı

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlarken, ardından, Uluslararası Berlin Film Festivali'nde "Aşura" adlı film ile ödül alan Türk yönetmen Köken Ergun’un, Zeynebiye’de aşura öncesini konu alan filmi gösterildi.

13 Kasım Çarşamba günü Halkalı'da gerçekleştirilen Evrensel Aşura Matem Merasimi'ni en nitelikli şekilde dünyaya yansıtan, yerli ve yabancı medya kuruluşlarının temsilcileri ödüllendirildi.

Çok sayıda yerli ve yabancı gazetecinin ödüllendirildiği gecede, Hz. İmam Hüseyin ve 71 yakını için dualar edildi. 

Törene, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

 

 

Eda Sinem Bakioğlu yazdı

Yayın Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 15:35 Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 16:26
banner25
YORUM EKLE

banner26