Bereket Konvoyu Tiran'daydı (video)

Bu yıl 11. kez İstanbul'dan yola çıktı Bereket Konvoyu Tiran'daydı. Bayrampaşa belediyesinin düzenlediği programla, Tiran'da yüzlerce Müslüman; Kardeşlik Sınır Tanımaz sloganıyla hazırlanan iftar sofrasında bir aradaydı.

Bereket Konvoyu Tiran'daydı (video)

Bayrampaşa Belediyesi'nin "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla İstanbul'dan yola çıkan bereket konvoyunun Kosova'nın ardından durağı Arnavutluk oldu. Başkent Tiran'ın Pedonale Caddesi'nde düzenlenen iftar programına, yaklaşık 2 bin kişi katıldı. İftar programında bir konuşma yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Bereket Konvoyu'nun Balkan halklarının kalplerini ve duygularını birleştirdiğine vurgu yaptı. İftar programı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yüzlerce Müslümanı bir araya getiren iftar programına ilgi yoğundu. Tiranlı bir genç kız, “19 yaşındayım ve Kur'an okumasını biliyorum. Ben bu Ramazan'da her gün oruç tutum, oruç tutmak beni mutlu ediyor. İftara annem ve babaanemle geldim. Bu sofrayı bizler için hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Allah herkesin orucunu kabul etsin.” diye konuştu.

Aynı zamanda kardeşlik ve yardımlaşma duygularını da hatırlatan Ramazan ayının heyecanını en yakından yaşayanlar arasında çocuklar da vardı. Bereket konvoyu, Tiran'ın ardından Balkanlar'daki yolculuğuna devam edecek.

 

Rina Gurgule haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 13:56
banner12
YORUM EKLE

banner19