Bereket Konvoyu Prizren'deydi (video)

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında Balkan ülkelerine “Bereket Konvoyu” uğurlanıyor. Konvoy Balkan topraklarında kurduğu iftar sofralarında binlerce kişiyi ağırlıyor. Bu yıl 11. kez yola çıkan konvoy, Kosova'daydı.

Bereket Konvoyu Prizren'deydi (video)

Türk-Balkan dostluğunu pekiştiren ve bu yıl 11.'si düzenlenen Bereket Konvoyu, Balkan ülkelerini dolaşarak binlerce Müslümana ulaşmaya devam ediyor. Bayrampaşa Belediyesi'nin "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla İstanbul'dan yola çıkan Bereket Konvoyu'nun duraklarından biri Kosova'ydı.

Tarihi kent Prizren'de kurulan masalarda bir araya gelen Kosovalılar ezanın okunmasıyla oruçlarını birlikte açtı. İftar sofrasına Prizren'in yanı sıra Kosova'nın farklı şehirlerden de ilgi büyük oldu. İftara Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Kosova Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar, Kosovalı Türk milletvekilleri de katıldı.

Kardeşleri bir araya getirdik

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Bereket Konvoyu iftarında şu şekilde konuştu: “Burada biz Prizrenli halkımızla beraber gönül soframızı kuruyoruz 11 yıldır. Onlarla kucakklaşıyoruz. Bayrampaşa halkının size selamı var diyoruz. Onların da selamlarını onlara iletiyoruz. Kardeşleri bir araya getirdik, sınırları kaldırdık.”

Kosova Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar da şu ifadeleri kullandı: “Çok seneler oldu, Bayrampaşa Belediyesi Prizren'de iftar çadırını açmaktadır. Bu Ramazan ayının bereketini bizlere tekrar getirmektedir. Dolayısıyla Bayrampaşa Belediye Başkanına ve belediyesine ve tüm Türkiye'ye teşekkür ediyoruz.”

Bu yıl 11. kez Balkan ülkelerine giden Bereket Konvoyu'nun iftar organizasyonu Kosovalılar'dan da tam not aldı. Her yaştan Kosovalı'nın ilgi gösterdiği etkinlikte en fazla eğlenen çocuklardı. Türkiye halkına teşekkür eden çocuklar, oyun arkadaşlarıyla birlikte iftar etmenin mutluluğunu yaşadılar. Bereket konvoyu 22 Balkan şehrinde iftar sofrası kuracak. Konvoyun bir sonraki durağı Arnavutluk'un başkenti Tiran olacak.

 

Gülay Krasniç haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 13:10
banner12
YORUM EKLE

banner19