Bayrampaşa'da Mısır paneli düzenlendi (Video Haber)

Mısır'daki askerî darbenin ardından Kahire'de yaşananlar İstanbul'da düzenlenen bir panelde tartışıldı ve Mursi'ye destek verildi.

Bayrampaşa'da Mısır paneli düzenlendi (Video Haber)

 

İstanbul Bayrampaşa gençlik inisiyatifinin, Bayrampaşa kültür merkezinde düzenlediği Mısır'ın siyasi geçmişi ve bugünü "Mısır'da Son Durum" panelinde tartışıldı. Mısır'da darbeden bugüne yaşananları anlatan slayt gösterisiyle başlayan konferansın açılış konuşmasını Bayrampaşa Gençlik İnisiyatifi sözcüsü İsmail Aşçı yaptı.

İsmail Aşçı "burada Mısır'da yaşanan katliama sessiz kalmamak adına toplandık. Mısır ve diğer İslâm coğrafyasının bir çok bölgesinde ciddi problemler var. Biz de Müslümanlar olarak sesimizi daha gür bir şekilde çıkartmak zorundayız" dedi. Panele konuşmacı olarak katılan TRT Kahire temsilcisi Mehmet Akif Ersoy, konuşmasında dünyanın katliama karşı sessiz kalmasına vurgu yaptı.

Mehmet Akif Ersoy "Türkiye'nin özellikle Mısır konusundaki hassasiyetini son dönemlerde sokaklarda daha fazal hissetmeye başladık. Konferans salonlarında da yine aynı şekilde iktidarda, muhalefette herkes Mısır'da en azından darbeye karşı bir ortak görüş geliştirdiğini söyleyebiliriz. Yer yer çatlak sesler çıksa da bir ortak ifade var. Mısır halkı şu anda katlediliyor. Dolayısıyla herkesin sadece Türkiye'nin değil uluslararası toplumun da bir ses vermesi gerekiyor" dedi.

Panelde katılımcılar, Mısır'daki son gelişmeleri birinci ağızdan dinleme fırsatı bulurken, Bayrampaşa gençlik inisiyatifinin Mısır ile alakalı çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

 

Derda Yenal Yasir bildirdi

Yayın Tarihi: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 14:06 Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 14:06
banner25
YORUM EKLE

banner26