150 yayınevi Tiran Kitap Fuarı'nda buluştu (video)

Avrupa ve Balkan ülkelerinin yayınevleri, 18. Uluslararası Tiran Kitap Fuarında bir araya geldi. Arnavutluk Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen fuarda; her yaştan okura hitap eden farklı türde kitaplar sergileniyor.

150 yayınevi Tiran Kitap Fuarı'nda buluştu (video)

Bu yıl 18.'si düzenlenen Uluslararası Tiran Kitap Fuarı çok sayıda yayınevini ve binlerce eseri bir kez daha okurlarla buluşturuyor. 14 binin üzerinde eserin yer aldığı fuara, Kosova, Makedonya, Yunanistan ve İtalya'dan 150 yayınevi katılıyor.

Fuar, ziyaretçilerine, çocuk kitaplarından, kişisel gelişim kitaplarına, dünya klasiklerinden, romanlara kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Arnavutluk Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen fuarda Tiran Yunus Emre Enstitüsü de Türk kültürünü, edebiyatını ve sanatını tanıtmak amacıyla bir stand hazırladı. Tiran Yunus Emre Enstitüsü yetkilisi Harbın Fejzi, fuarla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Tiran Yunus Emre Kültür Merkezi olarak her kitap fuarına katılıyoruz. Türk yazarların Arnavutçaya çevrilen eserlerini standımızda okucuyla buluşturuyoruz. Böylece Arnavut ve Türkler'in ortak kültürünü yansıtan eserleri bir arada sunabiliyoruz."

Her yaştan katılımcının yoğun ilgi gösterdiği 18. Uluslararası Tiran Kitap Fuarı'nda bu yıl dijital yayıncılık dikkat çekti. 18. Uluslararası Tiran Kitap Fuarı 4 gün boyunca kitapseverler için açık kalacak. Organizasyonun sonunda ise fuarda okuyucuyla buluşan eserler arasında en fazla beğeni toplayanlar seçilecek. Ayrıca fuarda, en iyi roman, en iyi çocuk kitabı yazarı, hayat başarı ödülü, en iyi tercüme ve en iyi araştırma kategorilerinde ödüller verilecek.

 

Gençer Tatar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 11:42
YORUM EKLE

banner19